18. června 2016 • 12:50

Nedvěd je tváří čínské SUPERLIGY. Z dohody může těžit i český fotbal

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podepsáno. Slavný český fotbalista Pavel Nedvěd bude propagovat elitní fotbalovou soutěž v Číně. Podle informací deníku Sport uzavřel kontrakt, který znamená, že se stává tváří tamější Superligy, a to na dobu tří let. Smlouvu signoval v minulých dnech a lze očekávat, že se v nejbližší době v asijské velmoci osobně objeví.Držitel Zlatého míče má v Číně obrovské renomé a jeho nové fotbalové angažmá bylo předmětem nejvyššího státního zájmu. Osobně na něm záleží čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi. Svou přízeň dal Nedvědovi najevo i během své nedávné návštěvy Prahy, které byl viceprezident turínského Juventusu přítomen.

Uzavření jednání zároveň znamená, že by se mohlo pohnout hledání nového sponzora pro českou ligu, kterou má na starosti šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta a upíná se právě k Číně.

Nedvědovo Ano přitom bylo jednou z klíčových podmínek, aby odtamtud za zprostředkování společnosti CEFC, majitele pražské Slavie, a jejího zástupce Jaroslava Tvrdíka přišla finanční injekce. Pro Sport to uvedl přímo Tvrdík a nepřímo potvrdil Pelta.

„Je to jedna z věcí, která zapadá do celkové mozaiky,“ řekl předseda FAČR. Ten toužil po navýšení ročního příspěvku šedesát milionů korun, který dosud Synot poskytoval, o milion eur, takže by se konečná částka vyšplhala k hranici devadesát milionů korun. Zájem by mohly mít například čínské aerolinky.

Další součástí košaté fotbalové spolupráce by měla být tuzemská liga na čínských obrazovkách. Podle informací Sportu se o prodeji televizních práv rovněž intenzivně jedná.

„Záleží na tom, jestli se nám podaří dotáhnout do konce práva pro čínskou televizi a bude v ní vysílán některý zápas a například hodinový sestřih,“ uvedl již dříve Tvrdík, když hovořil o podmínkách získání ligového sponzora.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze