13. března 2017 • 18:00

To je borec! V 50 letech střílí góly v profesionálním fotbale

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už když v roce 2014 podepisoval smlouvu s japonským druholigovým týmem Yokohama FC, moc lidí mu nevěřilo. V té době mu bylo totiž 48 let a stal se tak nejstarším profesionálním fotbalistou na světě. Nyní ale útočník Kazujoši Miura ukázal, že odejít do fotbalového důchodu ještě nehodlá. Ve 40. minutě zápasu mezi Yokohama FC a Kusatsu dostal Miura do branky vyražený míč hostujícího brankáře a na stadionu propukla velká euforie .
Bývalý japonský reprezentant čtrnáct dní po oslavě svých 50. narozenin byl jediným střelcem v utkání. Tím zařídil svému týmu druhou výhru v tomto ročníku J- League Divison 2, a je tak nejstarším střelcem v profesionální soutěži.

"Tušil jsem, že dám gól. Celý zápas jsem se snažil myslet pozitivně," řekl Miura po zápase pro japonský deník Kyodo News.

 

Brankou z posledního zápasu překonal 52 let starý rekord legendárního Stanleyho Matthewse, který jako hráč Stoke City poslední branku vstřelil v roce 1965. Tehdy mu bylo 50 let a pět dní.

Fotbalová asociace FIFA ale nemohla potvrdit, zda je gól Miury opravdu nejstarším střelcem v historii profesionálního fotbalu.

Miura během své kariéry odehrál přes třicet profesionálních sezon, deset let působil v reprezentaci a je považován za jednoho z nejlepších japonských hráčů, kteří se kdy objevili na mistrovství světa.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze