Trenér Ivan Hašek v Emirátech končí! Odnesl špatný vstup do nové sezony | iSport.cz
12. listopadu 2017 • 21:30

Trenér Ivan Hašek v Emirátech končí! Odnesl špatný vstup do nové sezony

Autor: Daniel Ryl
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český trenér Ivan Hašek je od konce října bez angažmá. Zkušený trenér byl totiž po šesti kolech odvolán od fotbalistů Emirates Club, když společně se svým asistentem Luďkem Klusáčkem dovedl tým ke čtyřem bodům za jednu výhru a jednu remízu. „Vedení došla trpělivost,“ potvrdil pro Tyden.cz odvolaný asistent. Tým převzal jeden z tuniských asistentů, který ale začala domácí ligovou porážkou 0:1 a mužstvo se tak po sedmi kolech krčí na předposledním místě tabulky.Trenér Ivan Hašek má na arabském poloostrově dobré jméno, ale ani to jeho odvolání nezabránilo. Emirates Club totiž začal v domácí soutěži nešťastně, když čtyřikrát prohrál a v šesti zápasech získal jen čtyři body. „Třikrát jsme prohráli, vedení už došla trpělivost. V takových situacích to má trenér vždycky těžké,“ přiznal pro Tyden.cz odvolaný asistent Luděk Klusáček.

České dvojici se stala osudnou ligová porážka 2:3 s Ajmanem. „Hašek nechyboval. Vynaložil hodně úsilí, aby se klub posunul nahoru. Ale okolnosti pro něj asi nebyly úplně adekvátní, hlavně kvůli mnoha zraněním a absencím. Pracoval tvrdě, my mu pomáhali a pracovali v duchu jednoho týmu. Děkuji mu za jeho velkou snahu,“ ocenil Haškovu práci jeho nástupce Nour Al Deen Al Obaidi.

Tuniský trenér se do role hlavního kouče přesunul z pozice asistenta, ale v nové pozici nezačal vůbec dobře. Klub, složený zejména z domácích hráčů a doplněný o hráče z Argentiny, Jižní Koreji i Maroka, totiž v dalším ligovém utkání prohrál doma 0:1.

Následně uhrál bezbrankovou remízu v poháru, ale v ligové tabulce se Emirates Club po sedmi kolech krčí na předposledním místě. 

Karel Jarolím jako nový trenér reprezentace? Nejlepší volba, domnívá se Ivan Hašek
Karel Jarolím jako nový trenér reprezentace? Nejlepší volba, domnívá se Ivan Hašek

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud