21. prosince 2017 • 20:23

Došlo na hádku legend v Ajaxu. Van der Sar vyhodil Bergkampa a spol.

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

V nejslavnějším nizozemském klubu to začíná pořádně vřít. Konec Ajaxu Amsterdam v ligovém poháru na kopačkách Twente odnesl trenérský štáb, jehož součástí byl i legendární útočník Dennis Bergkamp. Právě ten měl konec v milovaném klubu nést velmi nelibě, podle nizozemských médií se pohádal s jinou legendou Ajaxu, Edwinem van der Sarem, který měl konec trenérů na starosti.Ajax nevkročil do sezony vůbec dobře, v předkole Evropské ligy vyhořel s norským Rosenborgem a s účastí v pohárech se musel rozloučit. Ještě v minulé sezoně přitom dokráčel až do finále stejné soutěže, kde podlehl Manchesteru United. Týmu pod vedením hlavního trenéra Marcela Keizera, který v létě nahradil Petera Bosze, se dařilo alespoň v domácí soutěži, amsterdamský tým prohrál jen třikrát a prohání zatím nejvíc suverénní PSV Eindhoven.

Ať to ale na hřišti šlo sebevíc, v zákulisí to vřelo. V centru dění nebyl ani tak Keizer, jako jeho asistenti Hennie Spijkerman a Dennis Bergkamp. Především druhý jmenovaný, bývalý vynikající útočník, měl v Ajaxu v posledních 6 letech velmi prominentní roli, která převyšovala pravomoce klasického asistenta.

Reálný je návrat Bosze, který skončil v Dortmundu

S Bergkampem a jeho kolegy si nerozumělo nejvyšší vedení - někdejší svižný křídelník Marc Overmars, toho času sportovní ředitel klubu, a legendární gólman Edwin van der Sar, prezident Ajaxu. Oba dlouho čekali na šanci, jak své rivaly setnout. A ta přišla, když Ajax ve středu vypadl z poháru proti o záchranu bojujícímu Twente. Slavný nizozemský klub se tak s trojicí koučů ve čtvrtek dopoledne rozloučil.

A neproběhlo to zrovna hladce. Oficiální stanovisko znělo, že vedení si nemyslelo, že trenérská trojice dokáže naplnit ambice Ajaxu a neshodlo se s ním na přístupu k týmu. Nizozemská média informovala, že Bergkamp na setkání s Overmarsem a Van der Sarem pěkně od plic řekl, co si o nich myslí a rozhodně neodešel v dobrém. Fanoušci ale jeho konec spíše kvitují.

"Keizera je nám líto, ale Bergkampa se Spijkemanem jsme se měli zbavit dávno. Ještě předtím, než vyštípali z klubu legendy Johana Cruijffa a Wima Jonka a trenéra Petera Bosze," sdělili například na Twitteru zástupci AjaxDaily, jedné z největších fanouškovských stránek.

Právě návrat Bosze, kterého nedávno propustila Borussia Dortmund, je teď reálný. Podle nizozemských médií ale kouč, který Ajax v minulé sezoně dovedl do finále Evropské ligy, zatím žádnou nabídku nedostal. Mužstvo zatím povedou Michael Reiziger a Winston Bogarde - doposud trenéři mládeže, kteří ještě jako hráči vyhráli s Ajaxem Ligu mistrů.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze