27. února 2018 • 09:16

Sporting v lize zvítězil i v devíti. Soupeř Plzně rozhodl v nastavení

Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar

Fotbalisté Sportingu Lisabon, kteří se v osmifinále Evropské ligy utkají s Plzní, porazili v pondělním utkání portugalské ligy Moreirense 1:0. Favorizovaný domácí celek rozhodl zápas až gólem Gelsona Martinse v nastavení druhé půle a dohrál bez dvou vyloučených hráčů.

Sporting se proti poslednímu týmu tabulky dlouho nemohl prosadit, navíc po hodině hry dostal za diskutabilní faul na polovině hřiště druhou žlutou kartu srbský záložník Petrovič. V první minutě nastavení oslabené mužstvo přece jen skórovalo, Martins se ale po tečované gólové střele radoval bez dresu a musel ze hřiště rovněž.

Lisabonský celek je po 24 ligových kolech třetí se stejným bodovým ziskem jako druhá Benfica, oba rivalové ztrácejí pět bodů na vedoucí Porto. Sporting, který bude s Plzní hrát 8. a 15. března, nastoupil v sestavě: Rui Patrício - Battaglia, Coates, Pinto, Acuňa - G. Martins, Petrovič, B. Fernandes, Ruiz (69. Mišič) - Montero (59. Leao), Doumbia (90.+3 Bruno César).

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)