Ajax po roce uznal: Za kolaps Nouriho neseme odpovědnost my | iSport.cz
25. června 2018 • 21:21

Ajax po roce uznal: Za kolaps Nouriho neseme odpovědnost my

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zástupci Ajaxu Amsterdam po nových lékařských expertízách uznali odpovědnost za zdravotní stav talentovaného záložníka Abdelhaka Nouriho, který zkolaboval během loňského přípravného kempu v Rakousku a utrpěl trvalé poškození mozku. Výkonný ředitel Ajaxu Edwin van der Sar to řekl na dnešní emotivní tiskové konferenci, na níž se omluvil rodině jednadvacetiletého fotbalisty, která si novou lékařskou zprávu vyžádala."Po obdržení nových informací jsme dospěli k závěru, že péče, kterou Abdelhak v Rakousku obdržel, byla nedostatečná. V důsledku toho přebíráme plnou zodpovědnost za to, co se stalo," prohlásil van der Sar.

Nouri se vloni v červenci při utkání s Brémami na soustředění v Zillertalu bezvládně sesunul na trávník. Po první pomoci přímo na hřišti byl vrtulníkem dopraven do nemocnice, podle rakouských lékařů ale jeho mozek nebyl po kolapsu příliš dlouho zásobován kyslíkem, takže hráč utrpěl trvalé poškození.

Rodina Nouriho se s Ajaxem chtěla soudit, pokud by neuznal vinu. Po slavném klubu požaduje finanční kompenzaci, která by Nourimu zaplatila doživotní péči.

 
Články odjinud


Články odjinud