Ajax po roce uznal: Za kolaps Nouriho neseme odpovědnost my | iSport.cz
25. června 2018 • 21:21

Ajax po roce uznal: Za kolaps Nouriho neseme odpovědnost my

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zástupci Ajaxu Amsterdam po nových lékařských expertízách uznali odpovědnost za zdravotní stav talentovaného záložníka Abdelhaka Nouriho, který zkolaboval během loňského přípravného kempu v Rakousku a utrpěl trvalé poškození mozku. Výkonný ředitel Ajaxu Edwin van der Sar to řekl na dnešní emotivní tiskové konferenci, na níž se omluvil rodině jednadvacetiletého fotbalisty, která si novou lékařskou zprávu vyžádala."Po obdržení nových informací jsme dospěli k závěru, že péče, kterou Abdelhak v Rakousku obdržel, byla nedostatečná. V důsledku toho přebíráme plnou zodpovědnost za to, co se stalo," prohlásil van der Sar.

Nouri se vloni v červenci při utkání s Brémami na soustředění v Zillertalu bezvládně sesunul na trávník. Po první pomoci přímo na hřišti byl vrtulníkem dopraven do nemocnice, podle rakouských lékařů ale jeho mozek nebyl po kolapsu příliš dlouho zásobován kyslíkem, takže hráč utrpěl trvalé poškození.

Rodina Nouriho se s Ajaxem chtěla soudit, pokud by neuznal vinu. Po slavném klubu požaduje finanční kompenzaci, která by Nourimu zaplatila doživotní péči.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud