Lukáš Horníček přestupuje do Bragy: Výzva pro brankářskou naději! | iSport.cz
18. července 2019 • 12:55

Výzva pro brankářskou naději! Horníček přestoupil z Pardubic do Bragy

Autor: jav
TOP VIDEA
DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů? DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů?
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je považován za jednoho z nejtalentovanějších českých brankářů současnosti. Teprve sedmnáctiletý Lukáš Horníček bude své dovednosti nově rozvíjet v zahraničí, na hostování s opcí totiž přestoupil do portugalské Bragy.V tuzemských podmínkách se jedná o výjimečný transfer. Z druhé ligy až do Bragy, to rozhodně není obvyklé. Tenhle veletoč má za sebou mladý gólman Lukáš Horníček. V etablovaném portugalském klubu bude hostovat, Braga navíc disponuje následnou opcí.

„Děkujeme Lukášovi a jeho mamince za důvěru, Pardubicím potom za férové a seriózní jednání,“ uvedl hráčův agent David Zíka ze společnosti Global Sports.

O Horníčka byl zájem z více stran, přednost ale dostala právě Braga. Talentovaný gólman začal s prvním týmem Pardubic trénovat už v šestnácti letech, v květnu se pak ukázal na evropském šampionátu hráčů do 17 let.

Za áčko Pardubic odchytal několik přípravných zápasů, druholigový start už ovšem nestihne. Z východu Čech se odrazil přímo do světa velkého fotbalu, v Braze, která v uplynulé sezoně obsadila čtvrtou příčku a v roce 2011 hrála dokonce finále Evropské ligy, může dál pracovat na svém rozvoji.

 
Články odjinud


Články odjinud