5. června 2020 • 13:23

Šílení fanoušci! Na hráče Benfiky házeli kameny, ti skončili v nemocnici

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ne všem přináší restart fotbalových lig radost. V Portugalsku hned při prvním kole po tříměsíční koronavirové pauze vzniklo pořádné pozdvižení, fanoušci Benfiky Lisabon totiž po bezbrankové remíze s Tondelou začali doslova kamenovat své hráče v týmovém autobusu! Dva záložníci dokonce skončili v nemocnici.Porto v prvním zápase po restartu padlo s pátým Famalicaem, Benfica tak měla jedinečnou příležitost svému rivalovi v čele tabulky utéct. Jenže v zápase s až třináctou Tondelou nedokázala před prázdnými tribunami vyválčit víc než bezbrankovou remízu, a to fanoušky slavného klubu dohnalo k nepříčetnosti.

Skupina fandů si počkala na týmový autobus a zasypala ho kameny. Střepy z rozbitého skla poranily záložníky Juliana Weigla a Andriju Živkoviče, kteří po řádění naštvaných fandů skončili preventivně v nemocnici.

„Benfica odsuzuje zločinné kamenování týmového autobusu. Garantujeme plnou spolupráci při snaze najít delikventy, které za tímto aktem stojí,“ píše se v oficiálním prohlášení klubu.

Zápas se hrál za zavřenými dveřmi, místo fanoušků zaplnilo tribuny 21 tisíc klubových šál. I tak si ale velký počet příznivců našel svou cestu na stadion a namačkal se k uzavřené vstupní bráně ve snaze podpořit svůj klub „na dálku.“ Zápal některých z nich ale zašel příliš daleko...

Autobus Benfiky byl pod palbou kamenů
Autobus Benfiky byl pod palbou kamenů

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud