Veletoč v Dynamu Kyjev. Kouč skončil po čtyřech dnech... a zase se vrací | iSport.cz
29. července 2020 • 10:47

Veletoč v Dynamu Kyjev. Kouč skončil po čtyřech dnech... a zase se vrací

Autor: iSport.cz, pta, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
S vysokými očekáváními počítám, chceme fanouškům udělat radost, říká Krejčí
Škoda v top společnosti! Vstoupil do klubu ligových kanonýrů. Jak to oslavil?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rumunský trenér Mircea Lucescu odvolal své rozhodnutí o rychlém konci na lavičce fotbalistů Dynama Kyjev a slavný klub přeci jen povede. O setrvání u týmu informoval majitele celku Ihora Surkise.Lucescu dostal smlouvu na dva roky, ale v pondělí po čtyřech dnech ve funkci oznámil, že končí. Důvodem byla nevole fanoušků klubu v čele s bývalými hvězdami Olehem Blochinem a Ihorem Bělanovem, kteří mu nemůžou odpustit, že s konkurenčním Šachtarem Doněck získal osm ukrajinských titulů.

Nyní už je zase všechno jinak. „Pane prezidente, hluboce respektuji vaši zanícenost v rozvoji Dynama. Mé obavy pramenily z toho, že jsem nechtěl fotbalové rodině v Kyjevě přidělávat problémy. Jsem si jistý, že dosáhneme očekávaných výsledků a prací radikálně změníme pohled na mé jmenování,“ uvedl pětasedmdesátiletý kouč na webu klubu.

V minulosti Lucescu trénoval například rumunský národní tým, Dinamo Bukurešť, Brescii, Inter Milán či turecké celky Galatasaray a Besiktas. Šachtaru se ujal v roce 2004 a vedle osmi titulů a šesti domácích pohárů s ním v sezoně 2008/09 vyhrál i Pohár UEFA, předchůdce Evropské ligy. Šachtar Lucescu opustil v roce 2016 a poté vedl Zenit Petrohrad a Turecko, na jehož lavičce skončil loni v únoru.

Kyjevské Dynamo ovládlo ligu naposledy v roce 2016, od té doby skončilo čtyřikrát druhé za Šachtarem, naposledy o 23 bodů.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud