Uhrin je v Kluži poradcem, ale bude vládnout | iSport.cz
8. ledna 2009 • 14:13

Uhrin je v Kluži poradcem, ale bude vládnout

Autor: ČTK
Dušan Uhrin ml.
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český trenér Aleš Jindra povede jeden z nejlepších rumunských fotbalových klubů CFR Kluž. Dosavadní asistent Martina Haška u druholigového Sokolova převezme přípravu účastníka Ligy mistrů místo Itala Maurizia Trombetty.Podle rumunských médií však mužstvo fakticky povede Dušan Uhrin mladší, který má zkušenosti z působení v Temešváru. Šéfové Kluže ho angažovali jako poradce, trenérskou funkci obsadit nemůže, protože rumunská pravidla neumožňují, aby někdo během sezony vedl dva kluby.

A Uhrin ještě na podzim působil v Temešváru. Rumunští novináři jsou přesvědčeni, že v létě už bude Uhrin hlavním trenérem a Jindra se přesune na místo sportovního ředitele. Jindra ještě při cestě do Rumunska nevěděl, kdy mužstvo převezme.

"Detailní věci mého působení v klubu se teprve řeší, právě jsem na cestě," řekl pětatřicetiletý Jindra, který hrával ligu v Plzni a Blšanech.

Trenérské zkušenosti má zatím minimální. Jeho jméno se v zimě objevilo při spekulacích v souvislosti se Spartou Praha. Byl totiž uváděn jako možný nový asistent na Letné, kam měl přijít spolu s Haškem.

Jenže z toho sešlo a Jindra půjde do Rumunska. "Sparta byla jasnou prioritou, ale to nevyšlo. Tohle s tím ale nijak nesouviselo," dodal Jindra.

Kluž loni překvapivě postoupila do Ligy mistrů a začala v ní senzační výhrou nad AS Řím. Ale nakonec skončila v základní skupině poslední, v lize je až pátá a vedení po podzimu odvolalo trenéra Trombettu.

 
Články odjinud


Články odjinud