Sivok se Zápotočným slaví triumf v Poháru

Fotbalisté Besiktase Istabul se potřetí za poslední čtyři roky mohou radovat ze zisku Tureckého poháru. V dnešním finále porazili 4:2 městského rivala Fenerbahce a navázali na své triumfy z let 2006 a 2007.
Celkem pohár vyhráli poosmé v historii. Z letošního vítězství se mohou radovat i čeští fotbalisté Tomáš Sivok a Tomáš Zápotočný, který však ve finále chyběl.
Besiktas byl finále aktivnějším týmem a brzy vedl po zásahu Simseka. V 27. minutě však vyrovnal španělský kanonýr Güiza, když přihrávku na něj nedokázal odvrátit právě Sivok.
Ten však jinak odehrál v zadních řadách Besiktase další povedený zápas a jím řízená obrana inkasovala již jen jednou v úplném závěru z penalty, kdy De Souza snížil na konečných 4:2.
Výhru Besiktasi v druhé půli zajistili dvěma góly Bobo a slovenský útočník Hološko. Sivok odehrál celý zápas a připsal si žlutou kartu.