Holoubek: Sparta? Měl jsem obavy, ale zvládli jsme to. Chceme odsud hráče | iSport.cz
27. června 2018 • 17:15

Holoubek: Sparta? Měl jsem obavy, ale zvládli jsme to. Chceme odsud hráče

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole! Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole!
Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kouč David Holoubek s asistentem Jiřím Jarošíkem původně odmítli nabídku vést fotbalisty Ružomberoku a názor změnili až poté, co vyrazili na třídenní odpočinek do vinného sklípku. Noví trenéři slovenského klubu se dnes vrátili do strahovského tréninkového areálu Sparty, v níž dlouhou dobu působili, a jejich svěřenci uhráli s letenským favoritem v přípravě cennou remízu 0:0."Měli jsme nějaké nabídky z Česka, ale prostě se nám nějak líbil Ružomberok. Já to neumím ani popsat. Bylo to dobré jednání, chtěli jen nás, furt nás chtěli dokola, furt nás přesvědčovali. Bylo to příjemné jednání s těmi lidmi, padli jsme si asi do oka," řekl novinářům Holoubek. 

"Paradoxně my jsme to nejprve odmítli a oni nám řekli, tak si nechte ještě tři dny a jeďte si odpočinout. Tak jsme s Jirkou zajeli do sklípku na tři dny, pak jsme se vrátili v neděli ze sklípku takoví nevyspalí a řekli jsme si, že do toho jdeme. To je takový příběh k tomu," smál se osmatřicetiletý kouč.

Nabídky mu zvedly náladu po rozpačitém konci v Liberci, kde po zimním příchodu vydržel jarní část sezony a po konečném šestém místě se s ním Slovan rozloučil. "To bylo dobré, trošku mi to zvedlo ego po tom Liberci," podotkl Holoubek.

Nejdřív jsme Ružomberok odmítli, po třech dnech ve sklípku jsme ho vzali, smál se Holoubek
1080p 720p 360p

Nad angažmá v Ružomberoku váhal pouze kvůli vzdálenosti. "O pauze jsme s Jirkou vůbec neuvažovali. Jsme ještě mladí a baví nás to. Rodina a vzdálenost, to je jediné, co bylo otazníkem. Furt to mně a Jirkovi šrotovalo v hlavě," uvedl Holoubek. "Aspoň teď se dostanu na chvíli za rodinou, když jsme s Ružomberokem v Čechách," dodal kouč.

Návrat do tréninkového areálu Sparty, kde dlouhá léta vedl mládež a krátce působil i jako kouč A-týmu, si užil. "Vždy se sem těším. Pracoval jsem tu 12 let a znám tu v podstatě všechny lidi. Rád se s nimi pozdravím. Mám to tu rád, všichni vědí, že jsem sparťan," řekl Holoubek.

"Přijel jsem trochu s obavami, protože ti sparťanští hráči jsou skvělí. Tak si člověk říká, abychom hlavně tady nedostali kotel. Ale zvládli jsme to dneska hodně slušně," pochvaloval si.

Trenér David Holoubek se po utkání pozdravil s Matějem Pulkrabem
Trenér David Holoubek se po utkání pozdravil s Matějem Pulkrabem

Cenná remíza může jeho nový tým hodně povzbudit v další přípravě, kterou nyní tráví na soustředění v Česku. "Teď 14 dní pracujeme fakt hodně na taktice a ono to přineslo i ovoce. Ti kluci pak tomu začnou věřit, to je skvělé. Podali celkem i slušný výkon," řekl Holoubek.

Za cíl dostal skončit ve slovenské lize do šestého místa. "Mančaft je pracovitý, jsou v něm hodně techničtí hráči, kteří nemají bránění v krvi, s tím je malinko problém. Je to taková zajímavá směsice, práce nás hodně baví. Malinko se trápíme v proměňování šancí. Nějakého útočníka by to chtělo a krajního obránce. A byli bychom spokojeni," uvedl Holoubek.

Ružomberok podle něj pošilhává po útočné posile shodou okolností právě ze Sparty. "Jednáme pořád, jednáme 24 hodin denně. Potřebujeme útočníka. Jeden je ze Sparty a jinak je to z druhé ligy v Česku," dodal.

Hapal: S Mandjeckem to není ideální. Chceme pravého obránce i středového hráče
360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud