20. listopadu 2014 • 15:00

Vykoupit Messiho z Barcelony? Zájemce musí sehnat 11 miliard

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Jablonec - Slavia: Škoda bezpečně proměňuje penaltu a posílá Pražany do vedení 1:0! Jablonec - Slavia: Škoda bezpečně proměňuje penaltu a posílá Pražany do vedení 1:0!
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Může se stát, že Barcelonu opustím. Těmito slovy vyvolal Lionel Messi velké pozdvižení. Fotbalový mág spjatý s katalánským klubem popré veřejně připustil eventuální změnu dresu. Kdo chce mít v sestavě argentinského génia, musel by ale sehnat neuvěřitelné peníze. Podle odhadů by přestupní částka a následná pětiletá smlouva pro Messiho vyšla zhruba na 400 milionů eur, což dělá téměř jedenáct miliard korun.Lionel Messi si za 14 let v Barceloně vybudoval pozici nezpochybnitelného krále, vůdce smečky. Kolem drobného zabijáka se točí úplně všechno. Není divu, když klubu vyhrál všechny myslitelné trofeje.

"Vždycky jsem opakoval, že chci v Barceloně zůstat navždy. Někdy ale věci probíhají jinak, než si představujete. Tím spíš ve fotbale, který se neustále mění," prohlásil Messi pro argentinský deník Ole.

A odpálil dynamit.

Cože???!!! Messi chce PRYČ z Barcelony? Vůbec poprvé přišlo veřejné prohlášení přímo od hráče, že by si odchod dokázal představit. Zároveň ale zdůraznil, že to není na pořadu dne a že se momentálně soustředí na práci v Barceloně.

Lionel Messi se snaží na dálku přesvědčit kouče Enriqueho, aby ho nestřídal

"Představa je taková, že chceme zůstat tady," mírnil emoce Messiho otec Jorge ve středečním prohlášení pro španělské La Vanguardia.

"Lidé čtou mezi řádky, je to přehnané. Pokud ale klub řekne 'Máme takovou nabídku, chceme tě prodat,' budeme to muset zkoumat. Tohle se teď neděje," zdůraznil Messi starší, který hvězdného útočníka osobně zastupuje.

Navenek se ale dostávají informace, že Messi je situací v Barceloně víc a víc znepokojený. Největší sportovní deník Španělska Marca zmiňuje čtyři věci, které fotbalovému velikánovi mohou vadit.

Klub se ho údajně nezastal ve chvíli, kdy měl jeho otec problémy s daňovými úniky. Messi také nerad poslouchá kritiku ze strany tisku, takový Cristiano Ronaldo je prý od madridských novinářů víc uchráněný. Úplně spokojený není ani s letními nákupy a s celkovou strategií klubu.

Messi na jaře v Barceloně podepsal luxusní smlouvu platnou až do června 2018. Klub, který by ho z katalánské metropoloe chtěl získat, pro jeho případné vykoupení potřebuje ohromný balík.

Messiho přestupová částka se odhaduje na 150 milionů eur. K tomu je nutné přičíst jeho obří plat. Klub potřebuje na jedinou sezonu 50 milionů eur. Předpokládaný pětiletý kontrakt s tím, že Messimu se odměna nebude dál zvyšovat, vyjde na 250 milionů. Sečteno, podtrženo. Dohromady 400 milionů eur, tedy zhruba 10,8 miliardy korun!

V současném fotbale existují asi jen dva kluby, které by si tuhle částku mohly dovolit. Manchester City i PSG ale bojují s dodržováním pravidla finančního fair play, což by mohlo případný obchod ještě víc zkomplikovat.

Útočník Barcelony Lionel Messi mohl po prohře se Cetlou Vigo pouze smutnit
Útočník Barcelony Lionel Messi mohl po prohře se Cetlou Vigo pouze smutnit

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

14. kolo
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze