Za peníze cokoliv. Real kvůli šejkům odstranil křížek ze znaku | iSport.cz
30. listopadu 2014 • 14:27

Za peníze cokoliv. Real kvůli šejkům odstranil křížek ze znaku

Autor: pod, sh
Vstoupit do diskuse
0
Vlevo můžete vidět tradiční znak Realu Madrid, vpravo je upravená verze pro Blízký východ bez křížku
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože podmínky tříleté sponzorské smlouvy Realu Madrid s Banque Nationale z Abú Zabí, jedním z největších finančních ústavů světa, nejsou veřejné, budou určitě tak lukrativní, že vedení klubu sáhlo na svou svátost: na znak. Z královské korunky zmizel křesťanský kříž. Upravený symbol klubu je ovšem pouze pro Blízký východ, v Evropě, tedy i v Lize mistrů, bude „Bílý balet“ používat ten původní z roku 1920, kdy se stal královským klubem.„S ohledem na arabské zákazníky, kterých má banka mnoho,“ znělo oficiální zdůvodnění Realu Madrid, proč se klub k úpravě rozhodl. To ale pochopitelně nepotěšilo většinu fanoušků, kteří jsou nyní pořádně naštvaní.

Příznivcům madridského klubu se nelíbí, že si bohatí šejkové mohou za peníze koupit prakticky cokoliv. A to ještě Real Madrid jedná s dalším arabským gigantem IPIC, podle něhož by měl být přejmenován pro změnu stadion Santiago Bernabéu. Tedy další symbol slavného klubu.

Mnoho příznivců si na druhou stranu uvědomuje, že právě díky podobným partnerstvím se Real Madrid může chlubit tím, že je vůbec nejhodnotnějším sportovním klubem světa. I peníze z Blízkého východu přispívají na hvězdy jako Cristiano Ronaldo , Gareth Bale nebo James Rodríguez.

Prezident Realu Florentino Pérez navíc udělal z klubu za několik let svého působení stroj na peníze. Slavný gigant, jenž se potácel ve velkých dluzích, má rok od roku větší zisk. A zmíněný dluh splácí neuvěřitelným tempem 20% ročně. K tomu se mu daří i na sportovním poli.

Ne všechno jsou ale fanoušci ochotni titulům obětovat. Na internetu teď vtipkují, zda se kvůli Arabům nebude muset přejmenovat největší hvězda Realu Cristiano Ronaldo, jehož křestní jméno znamená „následovník Krista“.

 

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud