Bývalý kouč Barcy: Messi zůstal jen kvůli slibu umírajícímu Vilanovovi | iSport.cz
8. ledna 2015 • 16:30

Bývalý kouč Barcy: Messi zůstal jen kvůli slibu umírajícímu Vilanovovi

Autor: pod
Vstoupit do diskuse
0
Hvězda Barcelony Lionel Messi zůstává v klubu hlavně díky slibu Titovi Vilanovovi, říká bývalý trenér
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
TOP góly 5. nadstavbového kola: Jindřiškův přímák nebo Čermákova umístěnka k tyči
VŠECHNA VIDEA ZDE

S překvapivým vyjádřením přišel bývalý asistent Franka Rijkaarda na lavičce Barcelony Nizozemec Henk ten Cate. Podle jeho slov by hvězdný Lionel Messi klub svého srdce klidně opustil, brání mu v tom ovšem slib, který dal kouči Titovi Vilanovovi na smrtelné posteli. Ten Cate si každopádně myslí, že Messiho odchod by prospěl všem.



Messi zůstává v Barceloně jen kvůli tomu, že to slíbil Vilanovovi na smrtelné posteli,“ vypálil bez okolků Henk ten Cate v rozhovoru pro nizozemské noviny. Bývalý trenér Barcelony Tito Vilanova nakonec rakovině v loňském roce podlehl.

Argentinec tak nyní cítí nejen velkou zodpovědnost k samotnému klubu, ale především ke svému bývalému trenérovi. Poslední dny a týdny ale napovídají tomu, že by katalánský velkoklub přeci jen mohl o svůj klenot přijít.

Messi si totiž podle španělských médií vůbec nesedl s trenérem Luisem Enriquem. Ten ho údajně za trest nepostavil do základní sestavy v posledním ligovém utkání, které Barcelona navíc prohrála. Argentinec pro změnu nepřišel na pondělní trénink, vysvětlení žaludečními problémy se přísnému kouči nezdálo.

Hádek a problémů kolem Messiho by tak ráda využila londýnská Chelsea. A čísla, která v souvislosti s možným přestupem padají, jsou neuvěřitelná.

Klub Romana Abramoviče by předně musel Messiho vyplatit ze smlouvy částkou 200 milionů eur (5,5 miliardy korun). Šestiletý kontrakt by navíc čtyřnásobnému držiteli Zlatého míče zaručoval týdenní plat kolem 600 tisíc liber (16,7 milionů korun).

Henk ten Cate, který byl v Barceloně u Messiho debutu, by každopádně přestup schvaloval. „Myslím, že by to prospělo oběma stranám. Messi je v Barceloně hodně dlouho a potřeboval by novou výzvu,“ zakončil nizozemský trenér.

Vstoupit do diskuse
0
35. kolo
Články odjinud


Články odjinud