SESTŘIHY: Barcelona slaví rekord, Real přeskočil Valencii

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Barcelony porazili ve španělské lize třetí Valencii 2:1 a zvýšili náskok v čele soutěže na 14 bodů. Domácí stanovili nový rekord ligy v neporazitelnosti. Nepadli už 39 zápasů a překonali dosavadní primát Realu Sociedad z let 1979-1980. Valencie prohrála po devíti zápasech. Divoký zápas byl k vidění na stadionu Sevilly v souboji o evropské poháry s Villarrealem. Andalusané dokázali vyrovnat, ačkoli prohrávali už o dvě branky a oba týmy dohrály utkání o deseti. Atlética Madrid porazilo v 32. kole španělské ligy Levante 3:0 a definitivně si zajistilo účast v základní skupině příští sezony Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zůstávají v tomto ligovém ročníku bez porážky na domácím stadionu. Městský rival Real zvítězil na hřišti poslední Málagy 2:1 a posunul se na třetí místo tabulky o dva body před Valencii. Na druhé Atlético ztrácí "Bílý balet" čtyři body.

Málaga - Real Madrid 1:2

Branky: 93. Rolán - 29. Isco, 63. Casemiro

V nominaci Realu chyběli odpočívající Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Luka Modrič či Raphael Varane, přesto měli hosté v Málaze od začátku více ze hry. Kovačič či Vázquez příležitosti ještě neproměnili, po půlhodině hry ale otevřel proti bývalému zaměstnavateli skóre Isco z přímého kopu.

V 63. minutě Real definitivně rozhodl a znovu u toho byl Isco, který ve vápně našel Casemira, jenž zakončoval v jednoduché pozici.

V závěru pouze zkorigoval stav Rolán, Málaga tak ze 34 ligových střetnutí s "Bílým baletem" vyhrála pouze jednou v prosinci 2012. Real z posledních šesti duelů získal 16 bodů.

SESTŘIH LA LIGY: Málaga CF – Real Madrid 1:2. Hostujícímu Iscovi tleskal celý stadion

Domácí: 90+3. Rolán

Hosté: 29. Isco, 63. Casemiro

Domácí: Roberto – Rosales, Miguel Torres, Miquel (71. I. Rodríguez), Ricca – Lacen (53. Bueno), Iturra – Rolán, Adrián González, Castro – Id. Brown (78. Lestienne).

Hosté: Navas – Carvajal, Vallejo, Ramos, Hernández – Kovačić, Casemiro, Isco (72. Mayoral) – L. Vázquez, Benzema, Asensio (66. D. Ceballos).

Branky: 33. Correa, 48. Griezmann, 77. Torres

Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 32. kole španělské ligy Levante 3:0 a definitivně si zajistili účast v základní skupině příští sezony Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho zůstávají v tomto ligovém ročníku bez porážky na domácím stadionu.

Atlético vedlo od 33. minuty po trefě Correy a krátce po změně stran přidal další branku francouzský kanonýr Griezmann parádní střelou do šibenice. Na konečných 3:0 upravil Torres, jenž jako pátý hráč Atlética v historii dosáhl na metu 100 ligových branek.

Madridský klub udržel v desátém soutěžním utkání v řadě na svém hřišti čisté konto. Levante, které se nachází pět bodů nad sestupovými pozicemi, nebodovalo po pěti zápasech.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid – Levante 3:0

Domácí: 33. Á. Correa, 48. Griezmann, 77. F. Torres

Hosté:

Domácí: Oblak – Vrsaljko, Savić, Godín (C), Lucas Hernández – Á. Correa, Koke (62. Gabi), Saúl Ñíguez, Vitolo (78. Juanfran) – Griezmann (58. F. Torres), Gameiro.

Hosté: Olazábal – Pedro López (C), Cabaco, Suárez Pier, Abeid (78. Chema) – Jason (46. E. Bardi), Lerma, Campaña, Morales – Martí, Sadiku (46. Ivi).

FC Barcelona - Valencia 2:1

Branky: 15. L. Suárez, 51. Umtiti - 86. Parejo z pen.

Skóre na Camp Nou otevřel po čtvrthodině hry Luis Suárez, který zužitkoval Coutinhovu kolmici za obranu a trefil se proti "Netopýrům" podesáté v kariéře. Brazilský záložník asistoval i u druhé branky, v 51. minutě si na jeho centr z rohového kopu naskočil Umtiti a hlavou zvýšil vedení Katalánců.

Parejo v 86. minutě pouze snížil z pokutového kopu, nařízeného po Dembélého faulu. Ter Stegen sice vystihl směr střely, ale míč se nakonec dostal zpod jeho těla do sítě. Valencie první porážku po devíti zápasech už neodvrátila a může přijít o třetí místo.

SESTŘIH LA LIGY: FC Barcelona - Valencia 2:1. Domácí slaví rekord!

Domácí: 15. L. Suárez, 51. Umtiti

Hosté: 87. Parejo

Domácí: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho (79. O. Dembèlé), Busquets, Paulinho, Iniesta (C) (84. Denis Suárez) – Messi, L. Suárez.

Hosté: Neto – Vezo, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia, Guedes (69. Pereira) – S. Mina (71. Vietto), Rodrigo.

Branky: 78. Nolito, 82. N'Zonzi - 36. Raba, 68. Bacca

"Žlutá ponorka" se ujala dvoubrankového vedení zásluhou Rabovy hlavičky z prvního poločasu a Baccovy přesné křížné střely z 68. minuty. To už hrála Sevilla bez vyloučeného Ben Yeddera, jenž obdržel za protesty dvě žluté karty v rozmezí několika vteřin.

V 76. minutě ale musel předčasně do kabin za hru rukou v pokutovém území také villarrealský Costa. Střídající Nolito nařízenou penaltu sice neproměnil, o minutu později už ale zamířil přesně pod břevno Asenjovy brány. Vyrovnání zařídil v 82. minutě parádní ránou zhruba ze třiceti metrů N'Zonzi.

Villarreal zůstal na šestém místě o bod před dnešním soupeřem. Sevilla čeká na ligovou výhru pět zápasů, což je nejdelší série pod vedením trenéra Vincenza Montelly.

SESTŘIH LA LIGY: Sevilla - Villarreal 2:2

Domácí: 78. Nolito, 82. N'Zonzi

Hosté: 36. Raba, 68. Bacca

Domácí: Soria – Navas, Mercado, Lenglet, Escudero (C) – Banega, N'Zonzi – Sarabia, F. Vázquez (67. Nolito), Sandro Ramírez (85. Roque) – Muriel (54. Ben Yedder).

Hosté: Asenjo – Antonio Rukavina, M. Gaspar (C), V. Ruiz, J. Costa – Trigueros, Hernández – Castillejo, Raba (78. Fuego), Čeryšev (65. R. Soriano) – Bacca (85. Ünal).

Hosté: 21. Oyarzabal

Domácí: Chichizola – Aguirregaray (55. Calleri), David García (C), Navarro, D. Castellano – J. Castellano, Etebo – Halilović, Tana (65. Gil), Ezekiel (71. Jairo) – Expósito.

Hosté: Toño – A. Elustondo, Navas, D. Llorente, Rodrigues – Zurutuza (75. Zubeldia), Illarramendi (C) – Canales, Oyarzabal, Januzaj (82. Juanmi) – José (68. Agirretxe).

Hosté:

Domácí: Cuéllar – Rico, Siovas, Bustinza (C), Zaldúa – R. Pérez, Gumbau (88. dos Santos) – Omar, Eraso (81. Brašanac), El Zhar – Guerrero.

Hosté: S. Álvarez – J. Castro, Sergi Gómez, Cabral, Mallo (C) – P. Hernández, Lobotka (71. Radoja), Wass – Sisto (71. Mor), Aspas, Méndez (46. Gómez).

Hosté: 6. Adrián López, 14. Adrián López, 53. Valle

Domácí: Arrizabalaga – de Marcos, Etxeita (46. Yeray), I. Martínez, Balenziaga – San José, Etxebarria (66. Muniain) – Susaeta, Raúl García, I. Córdoba (46. Aduriz) – I. Williams.

Hosté: R. Martínez – Juanfran, Albentosa, Schär, Luisinho – C. Borges, Mosquera, Krohn-Dehli (77. F. Navarro) – Çolak (58. Valverde), Lucas, Adrián López (46. Valle).

Hosté: 36. Morón

Domácí: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo (46. Lozano), Pons, Granell (C), Mojica (86. Soni) – Portugués, B. García (46. Aday) – Stuani.

Hosté: D. Giménez – Barragán, Bartra, Mandi, Firpo – Ruiz, Javi García, Guardado – Joaquín (C) (83. J. Campbell) – Morón (74. A. Sanabria), León (63. Tello).

Hosté: 5. Guidetti

Domácí: Dmitrović – Peña, Ramis, Arbilla, Juncà – Dani García (C) (70. Jordán), Diop – León, Orellana (85. Alejo), Inuj (78. Capa) – Kike García.

Hosté: Pacheco – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – Pina, García (C) – Sobrino (86. Alexis), I. Gómez (81. Munir), Pedraza (73. Wakaso) – Guidetti.

Domácí: Riesgo, Oliveira, Lombán, Escalante, Capa, Alejo, Jordán

Hosté: Sivera, Alexis, Torres, Pérez, Wakaso, Burgui, Munir

Domácí: Juncà, Arbilla

Hosté: Martín