13. května 2018 • 22:40

SESTŘIHY: První prohra Barcelony! Ztratila v Levante, padlo devět gólů

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

SOUHRN | Barcelona prohrála v 37. kole španělské fotbalové ligy na hřišti Levante 4:5 a skončila její rekordní série neporazitelnosti. Katalánci v lize vyšli na prázdno po 43 zápasech a přišli o možnost dokončit jako první tým v historii celou sezonu La Ligy bez porážky. Real Madrid i bez hvězdného Cristiana Ronalda deklasoval v předposledním kole španělské ligy Celtu Vigo 6:0 a ještě má šanci stát se vicemistrem. Musel by však v závěrečném duelu zvítězit ve Villarrealu a městský rival Atlético, který v sobotu vyhrál 1:0 na hřišti Getafe a na nějž Real ztrácí tři body, by nesměl bodovat doma s Eibarem. Slavné madridské celky spolu v ligové sezoně dvakrát remizovaly, v případě rovnosti bodů by tak rozhodoval rozdíl ve skóre. Real je na tom s bilancí +50 mnohem lépe než Atlético (+36).

Levante - Barcelona 5:4

Branky: 9., 30. a 49. E. Boateng, 46. a 56. Bardhi - 38., 59. a 64. Coutinho, 71. Suárez z pen.

Španělský mistr bez hvězdného Lionela Messiho v sestavě prohrával po půlhodině hry o dvě branky, o obě se postaral Emmanuel Boateng. Kontaktní gól vstřelil krátce před pauzou Coutinho. Už předtím musel zraněného Vermaelena nahradit ve středu barcelonské obrany Piqué.

SESTŘIH LA LIGY: Levante - Barcelona 5:4. Mistr utrpěl první porážku v posledním kole

Favorit pak vůbec nezvládl vstup do druhého poločasu a v rozmezí jedenácti minut inkasoval další tři góly. Nejprve se krásnou technickou střelou trefil Bardhi a následně se znovu prosadil Boateng. Ghanský útočník se stal prvním hráčem od roku 2005, který vstřelil Barceloně ve španělské lize hattrick. Na 5:1 zvýšil po rychlém brejku svým druhým gólem Bardhi.

V 71. minutě už byl ale stav jen 5:4 pro domácí. Dvěma brankami završil první hattrick v katalánském dresu Coutinho a po něm proměnil pokutový kop Suárez. I přes velký tlak už se ale hostům vyrovnat nepodařilo.

Domácí: 9. E. Boateng, 31. E. Boateng, 46. E. Bardi, 50. E. Boateng, 56. E. Bardi

Hosté: 39. Coutinho, 59. Coutinho, 64. Coutinho, 71. L. Suárez

Domácí: Olazábal – Coke, Suárez Pier, Postigo, Luna – Morales (C) (85. Rochina), Lukić, Campaña, E. Bardi – Martí (68. Lerma), E. Boateng (77. Pazzini).

Hosté: ter Stegen – Semedo, Y. Mina, Vermaelen (32. Piqué), Alba – Coutinho, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (60. Denis Suárez) – O. Dembèlé (60. Alcácer), L. Suárez.

Branky: 13. a 30. Bale, 32. Isco, 52. Hakimi, 74. vlastní Gómez, 81. Kroos

"Bílý balet" poslal proti Vigu do vedení Bale, kterého do šance vysunul Modrič a velšský reprezentant zakončil přesně k tyči. Po půlhodině hry zvýšil na 2:0 povedenou ránou z úhlu.

SESTŘIH LA LIGA: Real Madrid - Celta Vigo 6:0.

Dvě minuty nato na něj navázal dalším pohledným gólem Isco a krátce po změně stran zužitkoval Benzemovu přihrávku pravý bek Hakimi. V 74. minutě si vlastní gól dal Gómez a devět minut před koncem skóroval také Kroos. V závěru ještě nastřelil Modrič tyč.

Domácí: 13. Bale, 30. Bale, 32. Isco, 52. Hakimi, 74. Sergi Gómez (vl.), 81. Kroos

Hosté:

Domácí: Navas – Hakimi, Nacho Fernández, Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić – Benzema (64. Mayoral), Isco (64. Asensio), Bale (71. L. Vázquez).

Hosté: S. Álvarez – Mallo, Roncaglia, Sergi Gómez, J. Castro – Wass, Lobotka, Jozabed (71. Radoja) – Méndez (82. Aspas), Gómez, Boyé (46. P. Hernández).

Branka: 8. Koke

Atlético se dostalo do vedení v osmé minutě po Kokeho střele ke vzdálenější tyči. Zvýšit mohl Costa, tváří v tvář gólmanu Guaitovi ale zaváhal. Domácí měli velkou šanci na vyrovnání v 77. minutě, Fajr však neproměnil penaltu a Getafe tak po pěti zápasech nebodovalo. Atléticu nedokázalo vstřelit branku ve 14. soutěžním utkání po sobě.

Domácí:

Hosté: 8. Koke

Domácí: Guaita – Antunes, Bruno González, Dakonam, Damián Suárez (56. Á. Rodríguez) – Ndiaye, Fajr, Flamini (61. Mora), Portillo – Rémy (72. Pacheco), J. Molina.

Hosté: Oblak – Luís, Godín, Savić, Juanfran – Koke (70. Á. Correa), Gabi, Partey, Saúl Ñíguez – D. Costa (65. Gameiro), Griezmann (63. F. Torres).

Branka: 61. Vietto

Čtvrtá Valencie zvítězila 1:0 na hřišti Girony zásluhou gólu Vietta z 61. minuty a po pěti utkáních naplno bodovala. Gironě se v poslední době na domácím hřišti nedaří, prohrála poslední čtyři zápasy.

Domácí:

Hosté: 61. Vietto

Domácí: Bono – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Maffeo (69. Aday), Timor, B. García (81. Amagat), Granell (C), Mojica – Lozano (73. Olunga), Stuani.

Hosté: Doménech (C) – Montoya, Vezo, Murillo, Lato (86. Vidal) – Torres (77. Gayá), Soler, Nemanja Maksimović, Guedes – Vietto, Zaza (71. Rodrigo).

Branky: 5. Bartra, 81. Loren Morón - 57. Ben Yedder, 79. Kjaer

SESTŘIH LA LIGA: Real Betis - Sevilla 2:2.

Sevillské derby odstartoval lépe Betis, který vedl od páté minuty po Bartrově zásahu. Soupeř sice otočil skóre góly Ben Yeddera a Kjaera, poslední slovo ale měli znovu hráči Betisu. V 81. minutě o dělbě bodů rozhodl Loren Morón. Betis je s 60 body na šestém místě.

Domácí: 5. Bartra, 81. Morón

Hosté: 57. Ben Yedder, 79. Kjaer

Domácí: Pedro López – Mandi, Bartra, Amat – Barragán, Guardado (46. Boudebouz), Javi García, Ruiz, Durmisi – León (59. Morón), Joaquín (C) (73. Tello).

Hosté: Soria – Mercado (45+1. Ben Yedder), Kjaer, Lenglet, Escudero (C) – N'Zonzi, Roque – Sarabia (46. Layún), Banega, Nolito (85. F. Vázquez) – Sandro Ramírez.

La Coruňa - Villarreal 2:4

Branky: 58. a 88. Borja Valle - 2. a 45. Castillejo, 31. Trigueros, 90.+2 Čeryšev

Stejně bodů má pátý Villarreal, který zvítězil 4:2 na hřišti sestupující La Coruni. Před Betisem je díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů.

Domácí: 58. Valle, 88. Valle

Hosté: 2. Castillejo, 31. Trigueros, 45. Castillejo, 90+2. Čeryšev

Domácí: R. Martínez – Juanfran (75. Sadick), Albentosa, F. Navarro, Luisinho – Guilherme (46. Bakkali), Krohn-Dehli, Valverde (67. Mosquera) – Valle, Lucas, Adrián López (C).

Hosté: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Hernández, Trigueros (87. Fuego) – Castillejo (73. Čeryšev), Raba (61. N. Sansone), Fornals – Bacca.

Domácí: Koval, Sadick, Valentín, Mosquera, Çolak, Bakkali, Muntari

Hosté: Fernández, Rukavina, Bonera, Čeryšev, Fuego, Ünal, Sansone

Domácí: Guilherme, Valle, Albentosa

A. Hernández – T. Sobrino, J. Naranjo

Estadio Municipal de Riazor (A Coruña (La Coruña)).

12789 diváků

Real Sociedad - Leganés 3:2

Branky: 18. Oyarzabal, 25. Canales, 78. Willian José z pen. - 26. Rico, 53. Guerrero

SESTŘIH LA LIGA: Real Sociedad - Leganés 3:2.

San Sebastian odehrál poslední domácí utkání v sezoně s podobiznou odchovance Xabiho Prieta na místě klubového znaku na dresech. Čtyřiatřicetiletý středopolař odehrál za San Sebastian 15 sezon a rozhodl se ukončit kariéru. Rozlučka se baskickému celku povedla, nad Leganésem zvítězil 3:2.

Domácí: 18. Oyarzabal, 25. Canales, 80. José

Hosté: 27. Rico, 53. Guerrero

Domácí: Rulli – Rodrigues, Navas, H. Moreno, Odriozola Arzallus (89. Carlos Martínez) – Pardo (66. Zurutuza), Illarramendi – Oyarzabal, Canales, Juanmi (85. Prieto) – José.

Hosté: Champagne – Rico, Muňoz, dos Santos, Bustinza – Gumbau (72. Carnero García), R. Pérez – El Zhar (47. Brašanac), Eraso, Omar (83. Beauvue) – Guerrero.

Domácí: Martínez, Llorente, Prieto, Zurutuza, Bautista, de la Bella, Moyà

Hosté: Tito, Beauvue, García, Brašanac, Serantes, De Camargo

Domácí: Illarramendi

Hosté: Bustinza, Rico

Medié – Hernandéz, Cerdán, Fuente.

Estadio Municipal de Anoeta (Donostia-San Sebastián)

19981 diváků

Alavés - Bilbao 3:1

Branky: 43. Guidetti, 60. El Haddadi, 77. Ibai Gómez - 79. Muniain

Domácí: 43. Guidetti, 60. Munir, 77. I. Gómez

Hosté: 79. Muniain

Domácí: Pacheco – Martín, Maripán, Laguardia, Alexis (53. Wakaso) – I. Gómez, Pina, García, Pedraza – Guidetti (76. Sobrino), Munir (85. Ely).

Hosté: Arrizabalaga – Núñez, Yeray, I. Martínez – de Marcos, Etxebarria, M. Rico (41. San José), Saborit (66. I. Córdoba) – I. Williams, Aduriz, Muniain.

Hosté:

Domácí: Dmitrović – Peña, P. Oliveira (71. Arbilla), Lombán, Ángel – Diop (9. Escalante), Dani García – Orellana, Jordán, Inuj – Charles (75. Capa).

Hosté: Chichizola – Míchel, Navarro, Gálvez, D. Castellano – J. Castellano, V. Gómez – Jairo (53. Ezekiel), Halilović (66. Momo), Gil – Calleri (80. Expósito).

Domácí: Capa, Regis, Riesgo, Ramis, Escalante, Juncà, Arbilla

Hosté: Lizoain, Aguirregaray, García, Momo, Expósito, Ezekiel, Aquilani

Domácí: Escalante, Ángel, Inuj

Hosté: V. Gómez