La Liga | Barcelonu kritizují za diskriminaci fotbalistek. Ředitelka klub hájí | iSport.cz
27. července 2018 • 09:20

Barcelonu kritizují za diskriminaci fotbalistek. Ředitelka klub hájí

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Magnet Ondrášek, velkorysý Kolář a štafle zpátky ve hře
INSIDER: Ondrášek by se hodil Slavii, říká Vízek. Který sudí se "zbláznil"?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení Barcelony hned na úvod soustředění v USA sklidilo kritiku kvůli diskriminaci žen. Katalánský klub totiž nechal hráče hlavního týmu cestovat v luxusní business třídě, zatímco fotbalistky se musely ve stejném letu spokojit pouze s ekonomickou třídou.Barcelona se proti kritice ohradila, ale současně uvedla, že v dalších letech během přípravného turné i při návratu do Španělska už i hráčky dostanou lepší místa. Podle mluvčího klubu byly fotbalistky umístěny do ekonomické třídy pouze proto, že o jejich cestě spolu s mužským týmem se rozhodlo na poslední chvíli.

Vedení klubu, který uspořádal společné přípravné turné pro muže i ženy poprvé, se zastala i ředitelka ženského týmu Maria Teixidorová. "O rovnosti budeme moci mluvit, až ženský fotbal bude mít stejnou pozornost v médiích, stejnou podporu sponzorů a také stejný zájem fanoušků jako mužský," uvedla na klubovém webu.

"Dokud se tak nestane, tak by bylo dobré, kdyby si všichni ti, co teď kritizují Barcelonu, uvědomili, co klub pro podporu ženského fotbalu dělá. Takže bych ze strany kritiků uvítala méně cynismu," přidala Teixidorová.

 

Vstoupit do diskuse
0
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud