Zidane oslavil návrat na lavičku Realu výhrou, Atlético prohrálo v Bilbau

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Zinédine Zidane prožil vítězný návrat na lavičku Realu Madrid. V prvním zápase po pondělním nástupu místo trenéra Santiaga Solariho porazil "Bílý balet" 2:0 Celtu Vigo. Góly dali španělský záložník Isco, jenž se objevil v ligovém duelu v základní sestavě poprvé od října, a velšský útočník Gareth Bale. Atlétiko prohrálo v Bilbau 0:2 a na městského rivala má náskok už jen dva body. Alavés vyhrál s poslední Huescou, uspěla i Girona.

Právě Bale mohl poslat Real do vedení po půlhodině hry, jenže akrobatickým zakončením trefil břevno. Po změně stran madridský klub vystupňoval tlak a v 62. minutě skóroval po Benzemově přihrávce před bránu zblízka Isco.

Bale se přece jen gólu dočkal a pojistil vítězství v 77. minutě. Trefil se o tyč po spolupráci s Marcelem. "Nezačali jsme dobře, museli jsme být trpěliví. Jsem ale šťastný, že se ke konci prvního a v průběhu druhého poločasu naše hra postupně zlepšovala a nakonec jsme i vyhráli," řekl Zidane.

Real ukončil sérii čtyř soutěžních proher na domácím stadionu a stáhl ztrátu na druhé místo na dva body. Městský rival Atlético totiž prohrál v Bilbau 0:2.

O výsledku rozhodla situace ze 73. minuty, kdy po chybě stopera Giméneze našel Córdoba před bránou volného Williamse. Výsledek pojistil v závěru střídající Kodro, který se i s přispěním Giménezovy teče trefil po necelé minutě na hřišti.