Vaclíkova Sevilla skončila šestá, Valencie udržela Ligu mistrů

0
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně

Fotbalisté Valencie udrželi výhrou 2:0 nad Valladolidem v závěrečném 38. kole španělské ligy čtvrté místo a zahrají si v příštím ročníku Ligy mistrů. Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance zdolala doma 2:0 Bilbao a skončila šestá. Vicemistrovské Atlético Madrid remizovalo na hřišti Levante 2:2, poté co v oslabení smazalo dvoubrankové manko.

Valencii by nakonec stačil k udržení čtvrtého místa i nerozhodný výsledek, protože Getafe v souběžně hraném utkání jen remizovalo s Villarealem 2:2. "Netopýři" si ale po brankách Solera a Rodriga odvezli ze hřiště již zachráněného soupeře všechny tři body.

Getafe postoupilo z páté příčky do Evropské ligy stejně jako Sevilla, kterou ale čeká předkolo. Andaluský celek si poradil doma s Bilbaem, které tím přišlo o účast v pohárech. Vítěznou branku vstřelil útočník Ben Yedder, s 18 góly nejlepší střelec týmu. Vaclík vychytal čisté konto po třech zápasech.

Kvalifikaci Evropské ligy si místo Bilbaa zahraje Espaňol, který porazil 2:0 dalšího přímého konkurenta San Sebastian. Menší z barcelonských klubů se představí v evropských pohárech poprvé od sezony 2006/07, kdy hrál finále tehdejšího Poháru UEFA.

V dresu Atlética odehrál poslední utkání hvězdný útočník Antoine Griezmann, který v týdnu oznámil úmysl po pěti letech opustit klub. Levante v utkání potvrdilo dvěma góly v prvním poločase dobrou formu v závěru sezony. Vicemistr hrál navíc od 51. minuty bez vyloučeného Correy, který po odpískání nakopl protihráče, přesto dokázal vyrovnat. V 69. minutě snížil prudkou ránou zpoza vápna Rodrigo a deset minut před koncem skóroval při debutu v La Lize osmnáctiletý útočník Sergio Camello.

Už jistě sestupující týmy Huescy a Vallecana doprovodí do druhé ligy Girona, která prohrála 1:2 na hřišti Alavése. Sestup po dvou letech v nejvyšší soutěži neodvrátil ani uruguayský kanonýr Stuani, který je s 19 góly na pátém místě tabulky střelců.