Messi uzavřel sezonu dvěma góly, celkem jich dal 36. Real zase prohrál | iSport.cz
19. května 2019 • 18:25

Messi uzavřel sezonu dvěma góly, celkem jich dal 36. Real zase prohrál

Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola
LIGA NARUBY TOP 10: Nitův sprej, mstitel Deli a nejhorší rabona sezony LIGA NARUBY TOP 10: Nitův sprej, mstitel Deli a nejhorší rabona sezony

Mistrovská Barcelona remizovala v závěrečném 38. kole španělské fotbalové ligy 2:2 s Eibarem. Lionel Messi dal oba góly a s 36 brankami ovládl potřetí za sebou a pošesté v kariéře pořadí střelců La Ligy. Argentinec navýšil rozdíl před druhým spoluhráčem Luisem Suárezem a Karimem Benzemou z Realu na 15 branek, což je největší odstup v historii soutěže.

Eibar od 20. minuty vedl, ale pětinásobný držitel Zlatého míče Messi si v rozmezí dvou minut dvakrát zaběhl za obranu a otočil vývoj utkání. Krátce před pauzou srovnal na konečných 2:2 parádní dalekonosnou ránou De Blasis.

Eibar v desátém vzájemném utkání po postupu do první ligy poprvé s Barcelonou neprohrál a obsadil v konečném pořadí španělské ligy 12. místo. Katalánci upravili náskok před druhým Atléticem na 11 bodů.

Real Madrid zakončil nevydařenou sezonu domácí porážkou 0:2 s Betisem Sevilla. Hostující svěřenci trenéra Setiéna dokázali v tomto ročníku zvítězit na hřišti obou nejúspěšnějších španělských klubů Realu i Barcelony, což se naposledy povedlo Mallorce v ročníku 2002/03.

Největší šanci prvního poločasu měl po půlhodině hry Benzema, křížnou střelou ale trefil pouze tyč. Skóre otevřeli v 61. minutě hosté, na konci rychlého protiútoku našel Guardado před bránou Lorena a španělský útočník poslal míč přesně pod břevno.

Pojistku přidal proti svému bývalému klubu v 75. minutě střídající Jesé. "Bílý balet" prohrál v sezoně 18 soutěžních utkání, což bylo nejvíc od sezony 1995/96. Betis se výhrou vyhoupl do horní poloviny tabulky a zakončil soutěž na desátém místě.

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)