Granada jako nováček vede španělskou ligu, Vaclík vychytal nulu | iSport.cz
27. října 2019 • 20:50

Granada jako nováček vede španělskou ligu, Vaclík vychytal nulu

Tomáš Vaclík v dresu Sevilly
Kouč Ocelářů Varaďa po vítězném domácím derby: Museli jsme být trpěliví. Máme tři body proti odpočatému soupeři Kouč Ocelářů Varaďa po vítězném domácím derby: Museli jsme být trpěliví. Máme tři body proti odpočatému soupeři
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu

Fotbalisté Granady v andaluském derby porazili 1:0 Betis Sevilla a v neúplné tabulce španělské ligy se posunuli na první místo. Nováček soutěže vede o bod před trojicí Barcelona, která má však zápas k dobru, San Sebastian a Atlético Madrid.

Na pátou příčku se posunula FC Sevilla, které k vítězství 2:0 nad Granadou pomohl čistým kontem brankář Tomáš Vaclík. Český reprezentační gólman zaznamenal pátou nulu v probíhajícím ročníku La Ligy a celkově šestou v sezoně. O vítězství domácího celku rozhodli ve druhém poločase Javier Hernández a Lucas Ocampos.

Jedinou branku Granady vstřelil v 61. minutě odchovanec Betisu Álvaro Vadillo a tým trenéra Diega Martíneze doma vyhrál počtvrté za sebou bez inkasované branky. Granada je navíc prvním nováčkem od Raya Vallecana v sezoně 1999/2000, který dokázal po deseti kolech vést španělskou ligu.

Na druhém místě je Barcelona, která má však kvůli odložení duelu s Realem Madrid o zápas méně. Díky dnešnímu vítězství 1:0 na hřišti Celty Vigo je třetí San Sebastian. Atlético Madrid je čtvrté, Real je o další bod zpět pátý, ale má k dobru přeložené El Clásico.

San Sebastian dnes hrál od 66. minuty v početní výhodě poté, co domácí záložník Pape Cheikh dostal druhou žlutou kartu během pouhých šesti minut a byl vyloučen. Hosté toho ale dokázali využít až osm minut před koncem, kdy se prosadil Alexander Isak.