Real Sociedad vyhrál v Granadě, v La Lize nahání Barcelonu i Real | iSport.cz
3. listopadu 2019 • 23:06

Real Sociedad vyhrál v Granadě, v La Lize nahání Barcelonu i Real

Souboj největších překvapení La Ligy dopadl lépe pro v zeleném hrající Real Sociedad
Kouč Ocelářů Varaďa po vítězném domácím derby: Museli jsme být trpěliví. Máme tři body proti odpočatému soupeři Kouč Ocelářů Varaďa po vítězném domácím derby: Museli jsme být trpěliví. Máme tři body proti odpočatému soupeři
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu

Fotbalisté Realu Sociedad ve dvanáctém kole španělské ligy porazili 2:1 Granadu a bodově se dotáhli na vedoucí dvojici Barcelona, Real Madrid. Oba velkokluby však mají k dobru vzájemný zápas, který byl odložen na prosinec.

O výhře hostů rozhodl dvěma góly Cristian Manzanera. Na jeho první zásah ještě dokázal odpovědět Álvaro Vadillo, ale druhý z 89. minuty o výsledku rozhodl. San Sebastian je v tabulce třetí za první Barcelonou a druhým Realem, naopak Granada po druhé porážce za sebou promarnila šanci ujmout se vedení.

Osasuna Pamplona porazila ve 12. kole španělské ligy Alavés 4:2. Tři branky v gólově bohatém utkání padly z pokutových kopů.

Skóre otevřel v 20. minutě domácí Rubén García, který si naběhl na přízemní centr Chimyho Ávily a střílel do odkryté brány. Sám Ávila se trefil o šest minut později ranou bez přípravy z hranice pokutového území. Alavés snížil minutu poté, po centru pálil Víctor Laguardia.

Další góly už padaly pouze z penalt. V nastavení prvního poločasu se radoval Roberto Torres z Pamplony, v 51. minutě pak korigoval Lucas Pérez a trefil se v šestém utkání za sebou. Pojistku přidal o čtyři minuty později Juan Villar.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Valladolid - Mallorca 3:0
Branky: 40. Fernández, 50. Ünal z pen., 90.+3 Ramírez

Villarreal - Bilbao 0:0

Pamplona - Alavés 4:2
Branky: 20. García, 26. Chimy Ávila, 45.+6 Torres z pen., 55. Villar z pen. - 27. Laguardia, 51. Pérez z pen.

Leganés - Eibar 1:2
Branky: 6. En-Nesjrí - 17. Charles, 84. Kike

Vigo - Getafe 0:1
Branka: 37. Kenedy

Granada - San Sebastian 1:2
Branky: 36. Vadillo - 21. a 89. Manzanera.

1. Barcelona 12 8 1 3 33:15 25
2. Real 12 7 4 1 25:9 25