Titul patří Realu Madrid! Výhru trefil Benzema, Barcelona navíc prohrála

0
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?

Desátá výhra v řadě pečetila mistrovský titul. Fotbalisté Realu Madrid si poradili s Villarrealem (2:1) a po dvouletém kralování Barcelony opět usedli na španělský trůn. Kolo před koncem La Ligy mají právě na katalánského soka nedostižný sedmibodový náskok.

Využil první příležitost ke korunovaci. Real Madrid si vítězstvím nad Villarrealem zajistil 34. mistrovský titul a poslední kolo na Leganés odehraje už jako čerstvý šampion La Ligy. Ukončil tak celosezonní přetahovanou s Barcelonou, jež vládla v předešlých dvou ročnících, ale zlatého hattricku se nedočkala.

„Jsme na řadě, pojďme si pro to!“ burcoval kapitán Sergio Ramos před zápasem své spoluhráče na sociálních sítích, kde zveřejnil motivační heslo spolu s fotografiemi svého vyrýsovaného a potetovaného těla, které jako by patřilo spíše kulturistovi než fotbalistovi. Jeho přání bylo vyslyšeno. „Bílý balet“ porazil „žlutou ponorku“ 2:1 a mohly propuknout mistrovské oslavy.

Madridští kombinačně přehrávali Villarreal od začátku utkání. Za tříbodovým ziskem je nasměrovala v tréninkovém centru na stadionu Alfreda di Stéfana ale až trefa Karima Benzemy z 29. minuty. Casemiro přečetl na půli hřiště rozehrávku soupeře, Luka Modrič následně posunul míč francouzskému útočníkovi, a ten překonal brankáře Sergia Asenja střelou mezi nohy. Připsal si tak jubilejní 20. gól v aktuální sezoně La Ligy.

Je to tam! Real Madrid se po třech letech dočkal mistrovského titulu

Real svůj náskok kontroloval, navíc v 74. minutě byl těsně za hranicí vápna faulován Sergio Ramos a sudí nařídil pokutový kop. Sám postižený nejprve vymyslel kulišárnu, kdy místo střely z puntíku jen posunul míč o pár centimetrů a ležícího gólmana překonal pohodově Benzema. Ten ale vběhl do vápna příliš brzy a penalta se opakovala. Tentokrát se k míči postavil sám Francouz, a ačkoliv brankář vystihl směr, skončil balon v síti – 2:0.

V 84. minutě se podařilo Villarrealu snížit, když se hlavou trefil Iborra, ale vítězství už si Real vzít nenechal. Přežil obrovskou šanci hostů v nastavení, a pak už se mohl radovat.

K mistrovskému titulu by navíc „bílému baletu“ stačila i prohra. Na Camp Nou totiž Barcelona nestačila na Osasunu (1:2). Už v 15. minutě tam poslal celek z Pamplony do vedení José Arnaiz. Domácí srovnali po hodině hry, kdy se parádně trefil z trestného kopu Lionel Messi. Ale v nastavení o deseti hrající Osasuna rozhodla zásluhou Roberta Torrese.

Real Madrid tak zvládl pokoronavirový restart soutěže lépe než odvěký rival, což mu přineslo zisk trofeje. V deseti zápasech neztratil ani bod, zatímco Barcelona třikrát remizovala a jednou prohrála, to ji odsoudilo k druhému místu.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.