22. září 2021 • 23:59

Real přejel Mallorku. Asensio dal hattrick, Benzema září

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
Slavia - Baník: Jurásek krásně prostřelil Markoviče, 5:0!

Fotbalisté Realu Madrid díky hattricku Marca Asensia a dvěma gólům Karima Benzemy rozstříleli v 6. kole španělské ligy Mallorcu 6:1 a vrátili se do čela tabulky. Zvítězila také Sevilla, která porazila Valencii 3:1 a posunula se na třetí místo před svého soupeře. První výhru v ročníku získal úřadující vítěz Evropské ligy Villarreal.

Real otevřel skóre již ve 3. minutě, kdy Benzema využil podklouznutí soupeře a v samostatném úniku překonal brankáře Manola Reinu. Do konce první půle padly ještě tři branky: na 2:0 pro Real zvýšil z bezprostřední blízkosti Asensio, hned po rozehrání snížil I Kang-in, ale poslední slovo v prvním poločase měl znovu Asensio, který utekl hostující obraně a zvýšil na 3:1.

V 55. minutě si Asensio našel prostor a přesnou ranou zpoza vápna uzavřel hattrick. Na rozdíl čtyř branek zvýšil v 78. minutě Benzema a potvrdil svůj famózní vstup do nové sezony. Kapitán Realu se v prvních šesti kolech podílel již na patnácti gólech (8+7). Jako 10. hráč v historii španělské ligy navíc pokořil hranici 200 gólů, v dresu Realu se mu to podařilo jako čtvrtému po Cristianu Ronaldovi (311), Raúlovi (228) a Alfredu Di Stéfanovi (215). Skóre v 84. minutě uzavřel Isco.

Všechny branky v tradičním duelu mezi Sevillou a Valencií padly v prvním poločase. Již ve třetí minutě poslal Sevillu do vedení Alejandro Gómez a po čtvrthodině domácí navýšili rozdíl na dvě branky. Gonzalův centr z pravé strany hřiště přizvedl zády valencijský obránce Toni Lato, vysoký míč překvapil brankáře Giorgiho Mamardašviliho a skončil v síti.

O třetí gól andaluského celku se po dalším zaváhání soupeřovy defenzivy postaral Rafa Mir. Naději na zdramatizování zápasu dal hostům v 31. minutě Hugo Duro, více ale Valencie nezvládla a prohrála podruhé za sebou.

Villarreal v zápase s Elche ukončil sérii čtyř remíz a poprvé v ročníku vyhrál. Úřadující šampion Evropské ligy zvítězil 4:1.

V duelu Espaňolu s Alavésem byl u všeho důležitého domácí útočník Raul de Tomás. V prvním poločase španělského forvarda připravil o dva góly rozhodčí u videa, v druhé půli proměnil odchovanec Realu Madrid penaltu a zajistil Espaňolu první výhru v sezoně. Alavés zůstává bez bodu poslední.