Třetí prohra ze čtyř zápasů. Barcelona v krizi, ztratil také Real

Autor: ČTK, ros
1
SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:2. Body pro Viktorii, dva neuznané góly
Slovácko - Plzeň: Beauguel razantně zavěsil za Nguyena, 0:2

Fotbalisté Barcelony v 11. kole španělské ligy nečekaně prohráli 0:1 na stadionu nováčka Vallecana. Trápící se Katalánci v domácí soutěži nebodovali ve třetím z posledních čtyř zápasů a v neúplné tabulce jsou na devátém místě.

Vallecanu zařídil cenný triumf ve 30. minutě kolumbijský kanonýr Falcao. "Barca" mohla odpovědět v 72. minutě, ale Depay neproměnil penaltu. To se nizozemskému útočníkovi v ligovém utkání stalo poprvé od února 2019 a po sérii 11 úspěšných pokusů.

Barcelonští si tak nespravili chuť po nedělní domácí porážce od úhlavního rivala Realu Madrid (1:2) a poprvé od září 1987 venku prohráli třetí soutěžní duel po sobě bez vstřelené branky. Real také ztratil, remizoval 0:0 s Pamplonou. I tak poskočil do čela neúplné tabulky.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Mallorca - FC Sevilla 1:1
Branky: 22. Sánchez - 73. Lamela

Vallecano - FC Barcelona 1:0
Branka: 30. Falcao

Betis Sevilla - Valencie 4:1
Branky: 14. z pen. a 30. Iglesias, 61. Pezzella, 68. Juanmi - 39. Gabriel Paulista

Real Madrid - Pamplona 0:0.

1. Real 16 12 3 1 37:15 39
2. Sevilla 15 9 4 2 25:11 31
3. Real Betis 16 9 3 4 26:18 30
4. Atlético 15 8 5 2 27:16 29
5. Real Sociedad 16 8 5 3 19:13 29
6. Vallecano 16 8 3 5 24:16 27
7. Barcelona 15 6 5 4 23:17 23