Benzema kopal tři penalty, dvě dal a Real Madrid vyhrál. Slaví i Atlético

1
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Realu Madrid udolali ve 30. kole španělské ligy 2:1 Celtu Vigo a zvýšili náskok na druhou Sevillu na 12 bodů. Andaluský celek ale má nedělní zápas v Barceloně k dobru. Dvěma góly z pokutových kopů rozhodl kanonýr Karim Benzema, jenž v utkání kopal celkem tři penalty.

Real se ve Vigu musel obejít bez trenéra Ancelottiho, který měl pozitivní test na koronavirus. Do sestavy „Bílého baletu“ se ale vrátil oproti debaklu 0:4 v El Clásicu s Barcelonou kapitán Benzema.

Ze zápasu se nakonec stal souboj právě nejlepšího ligového střelce s brankářem Diturem. V 19. minutě byl z první penalty úspěšnější Benzema, po změně stran ale srovnal Nolito. V 65. minutě vyrovnal bilanci pokutových kopů výborným zákrokem Dituro, o pět minut později už ale znovu slavil střelec. Benzema navýšil svůj ligový střelecký účet v sezoně na 24 branek.

Penalta rozhodla i o triumfu dalšího madridského týmu Atlétika 4:1 nad Alavésem, výhru zařídil v 75. minutě dvougólový střelec Suárez. Dvakrát se trefil i Joao Félix a obhájci titulu jsou v neúplné tabulce třetí. Vítězstvím se naladili na úterní první duel čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City.

Další čtvrtfinalista milionářské soutěže Villarreal před zápasem s Bayernem Mnichov neuspěl na hřišti Levante. Domácí triumf zařídil dvěma zásahy Morales a Levante se odpoutalo z posledního místa. „Žlutá ponorka“ je sedmá.

Getafe udolalo 1:0 oslabenou Mallorcu, v 82. minutě rozhodl Mayoral. Záložník Jakub Jankto u výhry kvůli karetnímu trestu chyběl.