Bellingham zařídil další výhru. Real porazil Getafe, zůstává stoprocentní

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Gólem v páté minutě nastavení zajistil Jude Bellingham fotbalistům Realu Madrid ve španělské lize výhru 2:1 nad Getafe. Po letním příchodu z Dortmundu skóroval dvacetiletý anglický záložník zatím pokaždé. Po čtyřech kolech má na kontě pět gólů.

Poprvé si Bellingham vychutnal radost ze vstřelené branky na rekonstruovaném stadionu San Bernabéu, kde se Real představil po úvodních třech zápasech na hřištích soupeřů. Jeho madridský rival se ujal vedení v 11. minutě, kdy hosté využili chybu v rozehrávce „Bílého baletu“ a Mayoral skóroval po kličce brankáři Kepovi.

O vyrovnání se zasloužil v úvodu druhého poločasu Joselu, k němuž se dostal míč po Modričově centru na malé vápno. Real se tlačil za čtvrtou výhrou, na střely na branku vyhrál 12:2. Gólu se dočkal v nastavení, kdy brankář Soria vyrazil Vázquezovu střelu před sebe a dobíhající Bellingham rozhodl. V samém závěru ještě mohl zvýšit Rodrygo, ale trefil břevno.

Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy Betis Sevilla doma porazil Vallecano 1:0 brankou Williana Josého z 53. minuty. Jednatřicetiletý brazilský útočník dal v úvodních čtyřech ligových zápasech tři branky. Betis si připsal druhou výhru, v neúplné tabulce je šestý.

La Liga - 4. kolo:

Real Sociedad - Granada 5:3
Branky: 9. a 44. Kubo, 59. Zubimendi, 67. Barrenetxea, 76. vlastní Bosch - 36. vlastní Le Normand, 83. Boyé, 90.+9 Zaragoza.

Real Madrid - Getafe 2:1
Branky: 47. Joselu, 90.+5 Bellingham - 11. Mayoral.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.