Lewandowski ukončil půst a dvěma góly zařídil výhru. Uspělo i Atlético

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Robert Lewandowski přerušil šestizápasový střelecký půst a dvěma góly do sítě Alavésu zařídil ve španělské fotbalové lize Barceloně vítězství 2:1. Polský kanonýr se prosadil poprvé od 23. září. Bývalý útočník Bayernu Mnichov ukázal návrat střelecké formy pět dní před domácím utkáním kvalifikace mistrovství Evropy proti Česku.

Barcelona v týdnu zažil blamáž v Lize mistrů, když ve skupině prohrála s Šachtarem Doněck 0:1. V podobném duchu odstartoval i dnešní zápas. Už po 18 sekundách Katalánci prohrávali po trefě devatenáctiletého Omorodiona. Alavés měl navrch až do přestávky, další branky však jeho hráči už nepřidali. Naopak osm minut po začátku druhého dějství vyrovnal Lewandowski a v 78. minutě z penalty za faul na Raphinhu rozhodl. Barcelona je v tabulce třetí, na vedoucí Gironu ztrácí čtyři body.

Atlético Madrid v uplynulém kole prohrálo 1:2 v Las Palmas a utnulo tím šestizápasovou šňůru ligových vítězství. Neúspěch z Kanárských ostrovů alespoň částečně odčinili svěřenci Diega Simeoneho v domácím utkání 13. kola proti Villarrealu, v němž zvítězili 3:1 po brankách Witsela, Griezmanna a Lina. Za hosty otevřel skóre Moreno, jenž se spolu s Griezmannem posunul na druhé místo střelecké tabulky s osmi góly. Na prvního Bellinghama ztrácejí oba fotbalisté dva přesné zásahy.

Hosté neuspěli ani po pátečním odchodu trenéra Pachety, jehož by měl v reprezentační přestávce nahradit kouč Marcelino, který Villarreal trénoval už v letech 2013-2016. „Žlutou ponorku“ převezme na 14. pozici. Atlético je v tabulce čtvrté o dva body za třetí Barcelonou, která odehrála o zápas více. Na první Gironu ztrácí šest bodů.