10. února 2024 • 20:59

Real odpáral konkurenta v boji o titul. Gironě nasázel čtyři góly

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté Realu Madrid v souboji o první příčku španělské ligy snadno porazili Gironu 4:0 a vypracovali si v čele tabulky pětibodový náskok. Girona, která od poslední prohry s Realem loni v září neprohrála 15 zápasů, nevyužila šanci jít do čela tabulky.

Domácí otevřeli skóre po šesti minutách, když si Vinícius Júnior naběhl na Valverdeho přihrávku a střelou z dálky vstřelil svůj sedmý ligový gól v sezoně. Ve 36. minutě zdvojnásobil vedení Realu Bellingham.

V 54. minutě zvýšil anglický reprezentant už na 3:0 a s 16 brankami se stal prvním záložníkem Realu, jemuž se v tomto století podařilo dát v lize tolik branek. Letní posila z Dortmundu se navíc osamostatnila v čele tabulky střelců, druhý Dovbyk z Girony se prosadil čtrnáctkrát.

Anketa

Kdo získá titul ve španělské lize?

Real Madrid
Girona
Barcelona

Bellingham opustil hřiště se zraněním několik sekund poté, co vstřelil svůj druhý gól. Výsledek zpečetil po hodině hry Rodrygo. „Bílý balet“ mohl v závěru ještě přidat pátý gól, ale Joselu z penalty trefil pouze levou tyč.

Bellingham opustil hřiště se zraněním několik sekund poté, co vstřelil svůj druhý gól. „Má podvrtnutý kotník, zítra půjde na vyšetření,“ vyjádřil se k Bellinghamově stavu trenér Realu Carlo Ancelotti. „Byl to náš nejlepší výkon v sezoně. Kvalita soupeře zvyšuje úroveň naší hry,“ dodal čtyřiašedesátiletý Ital.