20. prosince 2015 • 16:58

PĚT klubů pro Guardiolu: City je jednička, Chelsea už dvakrát odmítl

Autor:
 • Už je to jasné... Angažmá Pepa Guardioly v Bayernu Mnichov po této sezoně skončí. Už je to jasné... Angažmá Pepa Guardioly v Bayernu Mnichov po této sezoně skončí.FOTO:

  Velká hra začíná. Trenér Josep Guardiola už oznámil, že skončí po sezoně u fotbalistů Bayernu Mnichov a spekulace o jeho dalším působišti tak běží naplno. Názory odborníků a bookmakerů směřují hlavně jedním směrem: trenérský velikán zamíří poprvé do anglické Premier League. Jasným favoritem je Manchester City, ale ve hře zůstávají i další varianty. Projděte si je v našem článku.

 • Manchester City

  Bony Wilfried slaví gól za Manchester CityBony Wilfried slaví gól za Manchester City

  Jasná jednička v úvahách o Guardiolově budoucnosti. Nejen kvůli tomu, že by Guardiola přišel do klubu s téměř neomezenými finančními možnostmi. Navíc by obnovil spolupráci s výkonným ředitelem Ferranem Sorianem a sportovním ředitelem Txikim Begiristainem, se kterými pracoval během úspěšných let v Barceloně. 

 • Manchester United

  Fotbalisté Manchesteru United prohráli na domácí půdě naposledy i s NorwichemFotbalisté Manchesteru United prohráli na domácí půdě naposledy i s Norwichem

  Další vážný uchazeč o Guardiolovy služby. Pod trenérem Louisem van Gaalem nepřinášejí ani nákupy drahých posil očekávaný efekt. Vyřazení v Lize mistrů a častá zakopnutí v domácí soutěži vyvolávají pochybnosti o pozici současného kouče. Když končil legendární Alex Ferguson, doporučoval Guardiolu jako svého nástupce na Old Trafford. Dojde na jeho volbu alespoň se zpožděním? 

 • Chelsea

  Nový manažer Chelsea Guus Hiddink se po utkání se Sunderlandem zdraví s hráči na trávníku. Zápas, který "blues" vyhráli 3:1, totiž sledoval ještě z tribuny po boku majitele klubu Romana Abramoviče.Nový manažer Chelsea Guus Hiddink se po utkání se Sunderlandem zdraví s hráči na trávníku. Zápas, který "blues" vyhráli 3:1, totiž sledoval ještě z tribuny po boku majitele klubu Romana Abramoviče.

  Nalít nový optimismus do velkoklubu, který se nachází uprostřed tragické sezony a vyhodil trenéra Josého Mourinha? Guardiola by určitě mohl pozvednout anglického mistra, jenž je stále nebezpečně blízko sestupových příček a do konce sezony ho má zachránit "krizový manažer" Guus Hiddink. Avšak Guardiola nabídku od klubového majitele Romana Abramoviče už v minulosti dvakrát odmítl. Navíc je čím dál pravděpodobnější, že Chelsea bude příští sezonu chybět v evropských pohárech. Z tohoto pohledu ztrácí na atraktivitě.

 • Arsenal

  Brankář Arsenalu Petr Čech rozdával po výhře nad Sunderlandem úsměvy na všechny stranyBrankář Arsenalu Petr Čech rozdával po výhře nad Sunderlandem úsměvy na všechny strany

  Musel by přijít nečekaný zvrat, aby Guardiola šel od příští sezony trénoval Petra Čecha a jeho spoluhráče v Arsenalu. Nejsou žádné signály, že by trenérský mohykán Arséne Wenger plánoval ukončit svoje působení před koncem sezony 2016/17, kdy mu vyprší smlouva. Ačkoliv Guardiola je obdivovatelem Wengerova způsobu práce, čekat rok na novou práci kvůli němu zřejmě nebude.

 • Barcelona

  Barcelonská radost po triumfu ve finále mistrovství světa klubů. Katalánci vyhráli ve finále nad River Plate 3:0.Barcelonská radost po triumfu ve finále mistrovství světa klubů. Katalánci vyhráli ve finále nad River Plate 3:0.

  Další varianta, která se jeví spíš jako utopie. V Barceloně to Guardiola dobře zná a dosáhl s ní mimořádných úspěchů. Jenže proč měnit něco, co funguje…? Trenér Luis Enrique je zatím úspěšný a i v této sezoně kraluje s katalánským klenotem ve španělské lize, slibně má nakročeno i v Lize mistrů a naposledy triumfoval i na MS klubů.

 Klasická verze
Mobilní verze