Robinhův návrat domů trval týden, dohnalo ho obvinění ze znásilnění | iSport.cz
18. října 2020 • 13:19

Robinhův návrat domů trval týden, dohnalo ho obvinění ze znásilnění

Autor: vmn, ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Liverpool - Midtjylland 2:0. Reds se nadřeli, rozhodli Jota se Salahem
Malík se rozohnil nad dopisem bývalého šéfa Živanic. Lže a vůbec ho neznám!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po návratu z Turecka se chtěl vrátit domů a hrát za klub, kde vyrůstal. Klidně i za almužnu. Jenže smlouva, kterou Robinho podepsal s FC Santos, vyvolala aféru a konflikt s hlavním sponzorem kvůli neukončenému soudnímu procesu a obvinění ze sexuálního napadení. Kontrakt nakonec trval přesně týden.Pro FC Santos to vypadalo jako ideální příležitost. Robinho po návratu z Turecka chtěl hrát za klub svého dětství a souhlasil i s mizivou gáží v přepočtu 6000 korun měsíčně.

Jenže roky staré obvinění ze sexuálního napadení se s útočníkem táhne jako koule na noze a kontrakt podepsaný minulou sobotu pořádně naštval hlavního sponzora Santosu – ortodontickou firmu.

„Většina našich klientů jsou ženy a smlouvu s Robinhem vidíme jako výraz neúcty k nim. Proto jsme ukončili smlouvu s FC Santos,“ napsala společnost na sociální síť s tím, že s ní podpis nikdo z klubu dopředu nekonzultoval.

Brazilský fotbalista Robinho byl na devět let obviněný za sexuální násilí
Brazilský fotbalista Robinho byl na devět let obviněný za sexuální násilí

Reakce z klubu přišla rychle a smlouva je nyní pozastavená. „"Santos a Robinho se po vzájemné dohodě rozhodli přerušit smlouvu uzavřenou 10. října, aby se hráč mohl naplno soustředit na svou obhajobu u soudu v Itálii," uvedli zástupci Santosu v prohlášení na twitteru.

Bývalý hráč Realu Madrid, Manchesteru City nebo AC Milán se měl znásilnění dopustit právě při angažmá na severu Itálie v lednu 2013. K soudu šel případ až o čtyři roky později a dostal 9 let vězení, jenže trvá na své nevině a odvolal se. O odvolání pořád ještě není rozhodnuto.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud