2. září 2022 • 20:00

Trest pro PSG za porušení finanční fair play. Pyká i Juventus či Inter Milán

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Zimák: Skončí Jalonen? Umí lepší hokej, ale Hadamczik ho strčil před propast
Šmicer a spol. proti Iron Maiden. Obdivuju je! Tempo na pohodu nevadí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Paris Saint-Germain zaplatí za porušení finanční fair play 10 milionů eur (245 milionů korun), nižší pokuty vyměřila Evropská fotbalové unie dalším sedmi klubům. Podle vyjádření UEFA přijde osmička potrestaných klubů o celkem 26 milionů eur (637 milionů korun) z prize money z evropských pohárových soutěží. O dalších až 146 milionů eur (3,6 miliardy korun) mohou přijít, pokud v příštích třech až čtyřech letech nedodrží ujednané finanční dohody.Po francouzských šampionech dostaly nejvyšší pokuty italské kluby. AS Řím přijde o pět milionů, Inter Milán o čtyři, Juventus zaplatí 3,5 milionu a AC Milán dva miliony eur. Besiktas přijde o 600.000 eur, Marseille a Monako o poloviční částku.

Sankce se týkají finančních roků 2018 až 2022. Vyměřené tresty jsou podle UEFA poslední podle starých pravidel finanční fair play. Už v dubnu schválila unie nové regule ekonomické udržitelnosti klubů.

Hlavní inovací bylo zavedení pravidla omezujícího cenu kádru, které klubům dovolí utratit za platy hráčů, přestupy a provize agentům maximálně 70 procent z klubových výnosů. To platí už od června, nicméně strop se bude na 70 procent snižovat postupně, aby týmy měly čas se této změně přizpůsobit.

UEFA na druhu stranu umožní jít klubům do větších ztrát, jejichž možná výše se z dnešních 30 milionů eur (734 milionů korun) na tři roky zdvojnásobí na 60 milionů eur (1,46 miliardy korun) během stejného období.

Vstoupit do diskuse
3

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud