4. listopadu 2011 • 17:43

Fotbal se bojí novely loterijního zákona. Může přijít až o sto milionů korun!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ihattaren: obří talent s nadváhou. Pro Slavii risk, nebo zisk?
Šmicerovo království Chabry: Jak v pralese bafuňaří fotbalová legenda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Profesionální fotbal se obává novely loterijního zákona. Předseda ligového shromáždění Dušan Svoboda na dnešním zasedání vybízel zástupce klubů k apelu na poslance, aby navrhovaný zákon vládní koalice neodhlasovali. Profesionálnímu fotbalu prý totiž reálně hrozí, že by v případě přijetí zákona přišel o sto milionů korun.V poslanecké sněmovně nyní vrcholí boj o daňovou reformu. Její součástí je i loterijní zákon, který hodně zajímá sportovní svazy. Podle místopředsedy Fotbalové asociace České republiky za ligu Svobody by přijetí současného návrhu vládní koalice bylo výrazným zásahem do financování fotbalových klubů.

"Pokud by to bylo přijato, byla by to velká komplikace. Rozdíl oproti současnosti by byl zhruba stomilionový," uvedl Svoboda na tiskové konferenci v Praze. "V případě celého sportu jsou to zhruba dvě miliardy," dodal.

Klíčovým problémem je to, že v současnosti sázkové kanceláře odvádějí část zisku na dobročinné účely, často právě na sportovní kluby. Podle novely zákona by však tyto peníze šly rovnou do státního rozpočtu, a proto panují obavy, že se do sportu už zpátky nedostanou.

Svoboda proto na ligovém shromáždění vyzval představitele klubů, aby ve svých krajích apelovali na poslance, aby současný návrh nebyl odhlasován. "Problémem ale je, že se jedná hlavně o boj mezi vládní koalicí a opozicí, a tudíž nějaké reálné argumenty nemají účinek," dodal Svoboda.

Podle něj jednáním škodí i to, že FAČR v současnosti nemá zvoleného předsedu. "V okamžiku, kdy fotbal jako nejsilnější sportovní svaz nemůže na taková jednání vyslat svého předsedu, tak to je nevýhoda ve vyjednávání. Musíme si tedy co nejrychleji zvolit předsedu a s tím na nás apelují i ostatní sporty," dodal.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud