"Příprava" na fotbalové EURO: Na Ukrajině vraždí desítky tisíc psů! | iSport.cz
14. dubna 2012 • 12:45

"Příprava" na fotbalové EURO: Na Ukrajině vraždí desítky tisíc psů!

Autor: pan
Vstoupit do diskuse
3
Na Ukrajině dochází podle ochránců zvířat k hromadné likvidaci psů
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Už jen pár týdnů zbývá do zahájení jedné z nejvýznamnějších sportovních událostí planety - mistrovství Evropy ve fotbale na Ukrajině a v Polsku. A přestože přípravy na šampionát od začátku provázejí značné problémy, organizátoři slibují, že do 8. června, kdy fotbalový svátek začíná, bude vše v pořádku. Ovšem za jakou cenu?Starosti s infrastrukturou, nevyhovujícími stadiony, bezpečnost. S těmito a celou řadou dalších problémů se prakticky od prvních dnů musejí potýkat obě pořadatelské země - Ukrajina a Polsko.

To vše však ustupuje hodně do pozadí s vážným obviněným, kterému musí čelit právě Ukrajina. "Na Ukrajině dochází k nejhoršímu systematickému vyvražďování zvířat, jaké kdy svět viděl," ozývá se ze strany ochránců zvířat.

"Do této doby bylo v ukrajinských městech zabito přes 80 tisíc psů, dalších 200 tisíc jich má být ještě odstraněno. O tom vše UEFA ví," obviňují ochránci zvířat Evropskou fotbalovou asociaci.

Tím však vyčítky organizací na ochranu zvířat zdaleka nekončí: "Na Ukrajině probíhá tzv. "vyčišťování" ulic, což neznamená nic jiného, než brutální vraždění tisíců psů, kteří se likvidují v pojízdných spalovnách na likvidaci biologického odpadu," pokračují ochránci.

Děsivé záběry z Ukrajiny

Představitelé organizací pro ochranu zvířat obviňují nejen vládu Ukrajiny, ale i samotné vedení UEFA, které údajně celé akci tiše přihlíží. "Prý UEFA nemá na ochranu zvířat peníze, ale na pojízdné spalovny, kdy jedna stojí 20 tisíc dolarů (asi 377 tisíc korun), je našli," zní v prohlášení.

Podle dostupných informací podepsalo petici proti vyvražďování psů přes milion lidí. "Vše jsme zaslali ukrajinské vládě a vedení UEFA. Zbytečně," ozývá se od organizací.

Čelní zastupitelé organizací dokonce požadovali kvůli porušování práv ochrany zvířat a jejich systematickému vraždění zrušení šampionátu.

VIDEO: Podle ochránců zvířat jsou vražděny tisíce psů

Témata:  sport, fotbal, UERO, Ukrajina, psi
Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud