Olomoucký soud po roce opět otevřel fotbalovou korupční kauzu | iSport.cz
17. října 2012 • 10:17

Olomoucký soud po roce opět otevřel fotbalovou korupční kauzu

Autor: ČTK
Hlavní líčení v údajné korupční kauze fotbalových klubů Sigma Olomouc a Bohemians Praha pokračovalo 17. října u Okresního soudu v Olomouci
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výslechem dvou svědků otevřel olomoucký okresní soud znovu přesně po roce údajnou korupční kauzu mezi fotbalovými kluby Sigmy Olomouc a Bohemians Praha.Hlavní aktéři, olomoucký brankář Petr Drobisz a tehdejší hráči střížkovského týmu Miroslav Obermajer, David Zoubek a prezident klubu Karel Kapr, dnes odmítli vypovídat. Soud muže obžalované z podplácení a přijímání úplatku již loni zprostil obžaloby, krajský soud mu však případ vrátil.

Soud se znovu zabýval okolnostmi údajného přijetí úplatku. Do hry se opět dostal bývalý sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček, který prostřednictvím žalobce poslal soudci své vyjádření o původu peněz, které měly údajně na úplatek jít.

Soudce chce také předvolat policisty, na které se měli zástupci Bohemians Praha v souvislosti s úplatkem obrátit. Případ proto soudce odročil na začátek listopadu.

Tři roky stará kauza se týká údajného předání úplatku ve výši 300.000 korun. Peníze měl před prvoligovým zápasem Bohemians Praha v Olomouci nabídnout soupeři olomoucký brankář Drobisz. Ten to však popírá.

Aféru rozpoutal tehdejší prezident Bohemians Praha Kapr, který předání úplatku nahlásil s několikaměsíčním zpožděním. Prý nevěděl, jak má s touto záležitostí naložit.

Olomouc si tehdy díky výhře 3:0 zajistila účast v evropských pohárech. Letos ji však právě tato kauza stála start v Evropské lize, UEFA ji ze soutěže vyřadila.

Soudce loni v říjnu uvedl, že podle něj bylo sice prokázáno, že peníze ze strany Sigmy byly klubu Bohemians Praha předány, ale neprokázalo se, že by se na podplácení podíleli sami obžalovaní.

Témata:  sport, fotbal, olomouc
 
Články odjinud


Články odjinud