MŮJ PRVNÍ GÓL: Slavil jsem podle televize, říká Pavel Zavadil | iSport.cz
9. ledna 2015 • 10:32

MŮJ PRVNÍ GÓL: Slavil jsem podle televize, říká Pavel Zavadil

Autor:
1080p720p480p360p240p
MŮJ PRVNÍ GÓL: Slavil jsem podle televize, říká Pavel Zavadil
TOP VIDEA
Viktoriáni před odvetou v Záhřebu: Musíme eliminovat jejich ofenzivu Viktoriáni před odvetou v Záhřebu: Musíme eliminovat jejich ofenzivu
SESTŘIH: Sparta - Olomouc 1:3. Mora si z Prahy odvezla plný počet bodů SESTŘIH: Sparta - Olomouc 1:3. Mora si z Prahy odvezla plný počet bodů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brněnský fotbalista Pavel Zavadil získal titul ve Spartě a v Izraeli. Vyzkoušel si taky švédskou a řeckou ligu, prošel Ostravou, Příbramí, Drnovicemi a Olomoucí. „Fotbalu jsem odmalička podřídil všechno,“ říká 36letý záložník.„Na první ligovou trefu si vzpomínám dobře. Bylo to v době, když jsem hrál za Drnovice. V Teplicích. A ten gól jsem dal podél gólmana střelou mezi jedenáctkou a vápnem. Brankářem Teplic byl tehdy, myslím, Tomáš Poštulka. Pocity byly krásné, obrovská euforie, štěstí. Ale slavil jsem normálně, žádný extrém.

MŮJ PRVNÍ GÓL: Slavil jsem podle televize, říká Pavel Zavadil
1080p 720p 480p 360p 240p

Na úplně první gól už si nevzpomenu, ale jako malý jsem měl pochopitelně radost z každého zásahu a radoval jsem se hodně. Byly to hodně příjemné zážitky, moc rád na to vzpomínám.

Začínal jsem u nás na vesnici v Pňovicích. První trenér byl můj táta, který nás trénoval v žácích, mě i bráchu. A jelikož žáci byli jen jedni, tak už jsem jako malý kluk musel být mezi staršími a vzpomínám na to rád. Vzali mě hned mezi sebe a myslím, že mi to pomohlo a hodně mi to dalo.

Jelikož jsem byl na hřišti každý den, a když jsem přišel domů, jenom sundal tašku a šel kopat, gólů byla spousta. A co si tak matně vybavuju, slavil jsem jako hráči, které jsem viděl v televizi.

Z angažmá ve Švédsku a v Izraeli mám před očima první branku ve druhé zemi. Dával jsem ji levou nohou zpoza vápna, po takovém odraženém balónu. Měl jsem velkou radost, ale zápas jsme bohužel prohráli. Že jsme izraelskou ligu vyhráli, jsem v té chvíli bral tak nějak přirozeně. Byl to nejlepší mančaft ligy, něco jako Sparta tady. Takže očekávání fanoušků bylo veliké a já jsem rád, že se nám podařilo naplnit.

Hráli za Spartu, teď jsou v Brně. Ton a Zavadil zajdou na oběd
720p 480p 360p 240p

Oslavy byly bouřlivé. Hlavně na hřišti. Po posledním zápase diváci vtrhli na hřiště a my hráči jsme jen tak tak utekli. Kdo neutekl, přišel o všechno a byl zle poškrábaný. Takže jsem vzal nohy na ramena a utíkal.

Vnitřní radost z gólů mám pořád stejnou. Je to nádherný pocit. Ale oslavy na hřišti a nějaké srandovní kousky, to se věkem trochu změnilo. Spíš emoce nechávám v sobě.

Oblíbeného gólmana, na kterého se mi dařilo, jsem neměl. Každý hráč chce samozřejmě vstřelit gól proti nejlepším celkům a ukázat se. Na druhou stranu, každá branka je důležitá, ať je to v lize, v poháru, kdekoli.

Fotbal jsem chtěl hrát vždycky. Byl to odmalička můj sen, kterému jsem podřídil všechno. Takže jsem rád za to, kam jsem to dotáhl. Ale ještě nekončím a chtěl bych si užít i roky, které mám před sebou.“

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud