13. dubna 2016 • 15:41

Budou Češi fandit Liberlandu? Má v týmu Šultese, láká posilu z Fenerbahce

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Komu nestačí fandit jen české fotbalové reprezentaci, bude mít brzy k dispozici alternativu. Vytvoření vlastního národního týmu oznámil stát Liberland, který před rokem vyhlásil na sporném území mezi Srbskem a Chorvatskem politik Vít Jedlička. V kádru už má jednu známou tvář – bývalého útočníka Olomouce a Mladé Boleslavi Pavla Šultese.Nové reprezentační družstvo by mohlo přetáhnout hráče z několika zemí. Podle předsedy Fotbalové asociace Liberlandu Jakuba Byzova se hlásí nejen Češi. „Máme zájemce z třetí české ligy, ze třetí a čtvrté ligy v Německu. V jednání je také hráč z Fenerbahce Istanbul,“ říká předseda Fotbalové asociace Liberlandu Jakub Byzov, avšak vylučuje, že by šlo o českého reprezentačního obránce Michala Kadlece.

Prvním trenérem Liberlandu se stal Petr Košik, který vede ve Viktorii Plzeň výběr fotbalistek do 19 let, Šultes pak zapózoval s prezidentem Jedličkou a vlajkou Liberlandu.

Podmínkou pro zařazení do týmu bude získání občanství. „To bude hračům a realizačnímu týmu dodáno,“ říká Byzov. Podle údajů z minulého měsíce už zažádalo o občanství Liberlandu celkem 87 tisíc lidí.

Na Twitteru už se objevil návrh dresů, první zápas by měl Liberland sehrát ještě letos. „Zatím v českém azylu. Soupeřem by mohl být menší stát v Evropě, nebo regionální klub.“ Hlavním cílem je probojovat se za dva roky na mistrovství světa ConIFA, kde startují země neuznávané FIFA jako třeba Abcházie, irácký Kurdistán, Severní Kypr, nebo Pandžáb, region z pákistánsko-indického pomezí.

Více o Liberlandu čtěte ZDE>>>

Tak by měl vypadat dres reprezentace Liberlandu
Tak by měl vypadat dres reprezentace Liberlandu

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, Liberland, Šultes
 Klasická verze
Mobilní verze