Poslední sbohem! S Bystroněm (†34) se rodina rozloučí ve Švýcarsku | iSport.cz
Richard Šíma
27. května 2017 • 10:49

Poslední sbohem! S Bystroněm (†34) se rodina rozloučí ve Švýcarsku

Reklama
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pouze v úzkém rodinném kruhu se rodina Davida Bystroně rozloučí s fotbalistou, který 19. května ve 34 letech spáchal sebevraždu. Serveru iSport.cz to oznámil Bystroňův bratr Daniel. Smuteční akt se bude konat v pondělí 29. května v 11 hodin ve švýcarském městě Chur. To leží zhruba 26 kilometrů od městečka Ilanz, kde se minulý týden tragická událost stala.„Rozhodli jsme se tak z celé řady důvodů, prosím veřejnost, aby naše rozhodnutí v tomto pro nás velmi těžkém čase respektovala,“ řekl bratr zesnulého fotbalisty.

Neuniklo mu, že hráči i fanoušci na českých stadionech, na nichž se po Bystroňově úmrtí hrála liga, vzdali bývalému spoluhráči či soupeři hold a že například fanoušci Baníku před duelem v Olomouci nejenže skandovali hráčovo jméno, ale projevili pak také zájem se s fotbalistou, jenž v Ostravě vyrostl a patřil do mistrovského kádru z roku 2004, rozloučit.

„Vím to a fanouškům za všechny tyto projevy moc děkujeme,“ řekl Daniel Bystroň. A dodal, že zvažuje konání ještě jednoho vzpomínkového aktu v Ostravě. „Cítím zájem ze strany fanoušků se s Davidem rozloučit. Proto bych rád, aby se taková akce mohla uskutečnit. Z mnoha důvodů to ale není jednoduché zorganizovat, proto mohu v této chvíli slíbit jen to, že se o to pokusíme. V této chvíli ale ještě nemohu říct, zda se nám to podaří,“ uvedl bratr fotbalisty, jenž dobyl ligový titul v Baníku, v Plzni a mezitím také v Levski Sofia.

Zemřel David Bystroň, hlavičkář, co vyhrál ligu s Baníkem i Plzní
720p 480p 360p 240p

David Bystroň na týmovém fotu švýcarského Linth 04
David Bystroň na týmovém fotu švýcarského Linth 04

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud