Španělé dostali v Rusku tři góly. Němci zachraňovali remízu s Francií

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Kromě barážového utkání o postup na mistrovství světa úterní večer nabídl i několik atraktivních přátelských zápasů. Silní Španělé jen remizovali s Ruskem 3:3, smírně se rozešly i týmy Francie a Německa - svěřenci Jogiho Löwa zachraňovali remízu až v nastaveném čase, kdy se trefil Lars Stindl. V zápase Anglie s Brazílií se pak diváci gólu nedočkali.

Fotbaloví mistři světa z Německa v dnešním přípravním utkání s Francií vybojovali v nastavení remízu 2:2 a neprohráli už 21 zápasů. Úspěšnou sérii natáhlo i Španělsko, které remizovalo v Rusku 3:3, když promarnilo dvoubrankové vedení.

Německo naposledy prohrálo loni v červenci v semifinále mistrovství Evropy právě s Francií a blízko mělo k porážce i dnes v Kolíně nad Rýnem. Hosty sice dvakrát poslal do vedení Lacazette, ale remízu mistrům světa zachránil ve třetí minutě nastavení střídající Stindl. Na 1:1 před tím vyrovnal Werner. Výběr trenéra Joachima Löwa během své série bez porážky 16 zápasů vyhrál.

Za Španěly nastoupil i stoper Piqué

Za Španělsko se dvakrát prosadil Ramos a pokaždé z penalty - nejprve v 35. minutě zvýšil na 2:0, podruhé po přestávce po gólech Smolova a Mirančuka vrátil hostům vedení. Poslední slovo však patřilo Rusku, když druhým zásahem v utkání vyrovnal na konečných 3:3 Smolov.

Ruský útočník prvním gólem ukončil pět zápasů trvající španělskou neprůstřelnost. Tým trenéra Julena Lopeteguiho výběr naposledy inkasoval v červnu v kvalifikaci mistrovství světa při výhře 2:1 nad Makedonií. Pak si poradil 3:0 s Itálií, 8:0 s Lichtenštejnskem, 3:0 s Albánií, 1:0 s Izraelem a naposledy zdolal v přípravě 5:0 Kostariku. Celkem už Španělé neprohráli 16 utkání za sebou.

O vítězství Belgie nad Japonskem rozhodl v Bruggách v 72. minutě Lukaku a stal se nejlepším střelcem v historii reprezentace. Čtyřiadvacetiletý útočník si připsal 31. zásah v národním týmu a v čele pořadí se osamostatnil před Bernardem Voorhoofem a Paulem Van Himstem.

Přípravná fotbalová utkání:

Korea - Srbsko 1:1 (0:0)
Branky: 62. Ku Ča-čchol z pen. - 59. Ljajič.

Katar - Island 1:1 (0:1)
Branky: 90.+2 Muntari - 26. Kjartansson.

Argentina - Nigérie 2:4 (2:1)
Branky: 27. Banega, 37. Agüero - 52. a 73. Iwobi, 44. Iheanacho, 54. Idowu.

Slovensko - Norsko 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 Duda.

Belgie - Japonsko 1:0 (0:0)
Branka: 72. Lukaku.

Rusko - Španělsko 3:3 (1:2)
Branky: 41. a 70. Smolov, 51. Mirančuk - 35. z pen. a 53. z pen. Ramos, 9. Alba.

Rumunsko - Nizozemsko 0:3 (0:0)
Branky: 47. Depay, 56. Babel, 81. L. De Jong.

Anglie - Brazílie 0:0

Německo - Francie 2:2 (0:1)
Branky: 56. Werner, 90.+3 Stindl - 33. a 71. Lacazette.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.