Mlsna končí v komisi rozhodčích. Nesouhlasí se směřováním fotbalu | iSport.cz
Ondřej Škvor
4. února 2019 • 13:36

Mlsna končí v komisi rozhodčích. Nesouhlasí se směřováním fotbalu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po Romanu Hrubešovi skončil v komisi rozhodčích FAČR další člen „opozice“. Své funkce se v pondělí vzdal Petr Mlsna, člen za ligu. „Je to pravda, rezignaci jsem předal předsedovi LFA a řediteli ligy,“ potvrdil pro iSport.cz.„Rezignoval jsem z etických důvodů. Do fotbalových struktur se vracejí lidé spojení s opileckou kauzou či korupčními aférami z minulých let. Fotbal dělám pro radost a nesouhlasím s tím, kam směřuje. S takovými věcmi nechci být spojován. A ani nebudu,“ vysvětlil Mlsna.

Ten byl důležitým členem bývalé komise rozhodčích vedené Michalem Listkiewiczem, v ní zastával funkci místopředsedy a nasazoval rozhodčí na ligová utkání. O tuto roli v nové komisi Jozefa Chovance přišel a okamžitě se dostal v pětičlenném sboru spolu s Romanem Hrubešem do opozice.

Šéf FAČR Martin Malík Mlsnovo rozhodnutí respektuje, ale pozastavil se nad načasováním jeho rezignace. „Jde o osobní rozhodnutí pana Mlsny, které plně respektuji, avizované důvody jeho rezignace ale nechci nijak komentovat. Načasování těsně před startem jarní části soutěže, která navíc proběhne premiérově v novém formátu, považuji každopádně za vysoce nešťastné,“ uvedl Malík.

O jménu Mlsnova nástupce rozhodne Ligová fotbalová asociace.

Vyjádření Ligové fotbalové asociace
Rezignace pana doktora Mlsny na post v Komisi rozhodčích Fotbalové asociace České republiky je pro nás čerstvou informací. Oficiální dokument s jeho rozhodnutím jsme přijali dnes dopoledne. Ligová fotbalová asociace se nastalou situací určitě bude zabývat. Ligový výbor zároveň bude zvažovat nejlepší možné řešení, které povede k nominaci nového člena Komise rozhodčích FAČR za Ligovou fotbalovou asociaci. LFA povede v nejbližších dnech s FAČR debatu o fungování Komise rozhodčích směrem k profesionálním soutěžím.

Rozhodčí Marek Pilný je po opileckém trapasu v Příbrami v roce 2016 zpátky mezi mocipány
Rozhodčí Marek Pilný je po opileckém trapasu v Příbrami v roce 2016 zpátky mezi mocipány

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud