Mlsna končí v komisi rozhodčích. Nesouhlasí se směřováním fotbalu | iSport.cz
Ondřej Škvor
4. února 2019 • 13:36

Mlsna končí v komisi rozhodčích. Nesouhlasí se směřováním fotbalu

TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.? Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po Romanu Hrubešovi skončil v komisi rozhodčích FAČR další člen „opozice“. Své funkce se v pondělí vzdal Petr Mlsna, člen za ligu. „Je to pravda, rezignaci jsem předal předsedovi LFA a řediteli ligy,“ potvrdil pro iSport.cz.„Rezignoval jsem z etických důvodů. Do fotbalových struktur se vracejí lidé spojení s opileckou kauzou či korupčními aférami z minulých let. Fotbal dělám pro radost a nesouhlasím s tím, kam směřuje. S takovými věcmi nechci být spojován. A ani nebudu,“ vysvětlil Mlsna.

Ten byl důležitým členem bývalé komise rozhodčích vedené Michalem Listkiewiczem, v ní zastával funkci místopředsedy a nasazoval rozhodčí na ligová utkání. O tuto roli v nové komisi Jozefa Chovance přišel a okamžitě se dostal v pětičlenném sboru spolu s Romanem Hrubešem do opozice.

Šéf FAČR Martin Malík Mlsnovo rozhodnutí respektuje, ale pozastavil se nad načasováním jeho rezignace. „Jde o osobní rozhodnutí pana Mlsny, které plně respektuji, avizované důvody jeho rezignace ale nechci nijak komentovat. Načasování těsně před startem jarní části soutěže, která navíc proběhne premiérově v novém formátu, považuji každopádně za vysoce nešťastné,“ uvedl Malík.

O jménu Mlsnova nástupce rozhodne Ligová fotbalová asociace.

Vyjádření Ligové fotbalové asociace
Rezignace pana doktora Mlsny na post v Komisi rozhodčích Fotbalové asociace České republiky je pro nás čerstvou informací. Oficiální dokument s jeho rozhodnutím jsme přijali dnes dopoledne. Ligová fotbalová asociace se nastalou situací určitě bude zabývat. Ligový výbor zároveň bude zvažovat nejlepší možné řešení, které povede k nominaci nového člena Komise rozhodčích FAČR za Ligovou fotbalovou asociaci. LFA povede v nejbližších dnech s FAČR debatu o fungování Komise rozhodčích směrem k profesionálním soutěžím.

Petr Mlsna (vlevo) s někdejším šéfem komise rozhodčích Listkiewiczem
Petr Mlsna (vlevo) s někdejším šéfem komise rozhodčích Listkiewiczem

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud