Wenger rok po konci v Arsenalu: už nemusí být jen kouč, investoval do dat | iSport.cz
25. května 2019 • 14:14

Wenger rok po konci v Arsenalu: už nemusí být jen kouč, investoval do dat

Autor: pav
TOP VIDEA
Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka? Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka?
INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou? INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Loni po 22 letech skončila jedna dlouhá sága. Arséne Wenger odešel z Arsenalu. Od té doby se řešilo, kde zkušený francouzský kouč zakotví. PSG? Monako? Nebo snad bohatá Čína? Rok uplynul a Wenger stále nemá nový klub. V otevřeném rozhovoru pro The Guardian teď povyprávěl, jak to s jeho comebackem k fotbalu vypadá.Jedna věc je jiistá. "Určitě se vrátím k fotbalu," řekl Wenger.

Pak už to ale tak křišťálově čisté není. Stále totiž není jasná role 69letého Francouze. "Původně jsem si myslel, že bych se chtěl hned vrátit k trénování. Ale pak jsem si řekl, že si dám trochu odstup. S trénováním jsem začal ve 29, a přestal až když mi bylo 69. To je 40 let."

Odstup už trvá rok a zkušený stratég zatím k Arsenalu, Monaku, Nancy a japonskému Nagoya Grampus Eight další štaci nepřidal."

Věční rivalové Arséne Wenger a José Mourinho mají stejný názor na góly na hřištích soupeřů
Věční rivalové Arséne Wenger a José Mourinho mají stejný názor na góly na hřištích soupeřů

"Došel jsem k názoru, že chci sdílet, co jsem se v životě naučil. V životě jste užiteční, jen když své znalosti sdílíte. Nevím, v jaké to bude formě, jestli půjde jen o vyhrávání fotbalových zápasů, nebo něco jiného. Musím se rozhodnout a udělám to velmi rychle," řekl Wenger, a dodal, že fotbal je stále jeho vášní.

A teď už i jeho byznysem. Wenger totiž přeed nedávnem oznámil, že investoval do zařízení PlayMaker, čipu, který je silikonovou páskou připnutý ke kopačce a pomáhá detailně sledovat výkonnost fotbalisty.

Jak Wenger vysvětlil Guardianu, práce s daty ho ve fotbale fascinovala dlouhá léta. "Už v sezoně 1987-88, když jsem byl trenérem Monaka, jsme s partou přátel měřili výkony hráčů a dnem i nocí s těmito záznamy pracovali na počítačích. Byli jsme v tom 20 let napřed. Objevili jsme pár lidí, kteří ještě nebyli hvězdy, ale stali se z nich dobří hráči," obeznámil.

Moderní přístup tak zkušenému matadorovi zřejmě nechybí. Vynese mu ještě nějakou štaci?

Vše o Arsenalu čtěte zde »

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud