19. února 2021 • 07:55

Sport Magazín: Berbr padl, ale co se nachází pod špičkou ledovce ve firmě FAČR?

Autor: har
Vstoupit do diskuse
4
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová asociace České republiky se vzpamatovává z další policejní razie. Ale to je jen špička ledovce. Co všechno se skrývá pod ní? A jak se s touhle spouští vypořádat? Na to si posvítí páteční Sport Magazín. „Zásadní je, aby byl fotbal daleko čitelnější a transparentnější. To je samozřejmě klišé, které říká každý, ale je to opravdu klíčová věc,“ říká Pavel Šedlbauer, šéf prvoligových Teplic, jenž představí, jak by podle něj měla vypadat očistná kúra.Už roky říká nahlas, že v tuzemském fotbale se mu řada věcí nelíbí. Teď doufá, že konečně svítá naděje na změny.

„Výměna hlavních funkcí na FAČR je nutná. S lidmi, kteří jsou ve vedení dnes, by byla reforma nemožná. Nemám nic proti nim osobně, třeba jsou to v civilním životě slušní lidé. Ale už jsou ve fotbale moc propletení,“ zdůrazňuje Pavel Šedlbauer. „Bohužel, za vlády pana Berbra to pravděpodobně fungovalo tak, že kdo s ním neměl dobré vztahy, fotbal by ani nemohl dělat. Za nějakou dobu by ho totiž systém vytlačil a zničil.“

Nový Sport Magazín věnovaný firmě FAČR kupuje ONLINE na iKiosek.cz>>>

K nadcházejícím okresním a krajským valným hromadám FAČR však vzhlíží s optimismem. „Věřím, že všem prostě dojde, že nyní můžou dělat fotbal správně,“ podotýká Pavel Šedlbauer.

Jeho kompletní vizi nutného fotbalového zemětřesení najdete už v pátečním Sport Magazínu, který také zbortí mýtus o tom, že všem sponzorům je zdevastované prostředí v českém fotbale jedno. Ale to už se nechte překvapit.

Co ještě obsahuje speciální Sport Magazín věnovaný firmě FAČR?

Detailní rozbor kmotrovského systému

Ohniska Berbrovy moci

Analýzu finančních toků a machinací

Hlas amatérských klubů

Sport Magazín

Vstoupit do diskuse
4

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud