Fotbalové přestupy, podpisy i změny na trenérských postech. Zkrátka vše, co o světovém i českém fotbale na přestupovém poli potřebujete vědět, sledujeme ONLINE na iSport.cz.
Zprávy ze dne 1. února 2024
V Serii A se uzavřelo přestupové okno. I přes zájem několika klubů Fiorentina Antonína Baráka neuvolnila. Záložník je v nominaci na nadcházející zápas s Lecce.
S každou hodinou se šance na to, že Antonín Barák opustí Fiorentinu, zásadně snižují. Plány českého záložníka v boji o nominaci na EURO by tak dostaly vážnou trhlinu. Zájem Cagliari ochlazuje, protože se Sardiňané dohodli na příchodu Lucy Gaetana z Neapole. Fiorentina navýšila svou nabídku na islandského záložníka Alberta Gudmundssona a kdyby Janov kývl, umožní Barákovi odejít. Do situace by se mohl na poslední chvíli vložit Turín, český záložník se totiž s koučem Juričem dobře zná z Hellasu Verona. Na to vše zbývá už jen 6 hodin.
Dočká se Antonín Barák vytouženého přestupu? To bude pro české fanoušky možná ten nejzajímavější příběh posledního dne zimního okna, které se v Itálii zavírá ve večerních hodinách. Cagliari nadále pracuje na příchodu českého záložníka, Fiorentina mu ale stále nedala svolení k odchodu. Situace je zamotaná, Fiorentina by chtěla náhradu v podobě Alberta Gudmunssona z Janova, ale to by musela vytáhnout 30 milionů euro. Cagliari se mezitím připravuje na možnost, že příchod Baráka nedopadne, a podle novináře Gianlucy di Marzia už domlouvá alternativu v podobě Gianlucy Gaetana z Neapole.
V závěru přestupového období nelení ani Juventus Turín. V boji o mistrovský titul mu bude minimálně na jaře pomáhat Carlos Alcaraz. Pozor, nikoliv španělský tenista, ale jedenadvacetiletý argentinský záložník, který přichází na hostování z druholigového Southamptonu. Součástí obchodu je i opce na 47 milionů euro.
Zprávy ze dne 31. ledna 2024
Jerome Boateng se po více než půl roce vrací k profesionálnímu fotbalu. Jako volný hráč podepíše smlouvu v posledním celku italské Seria A – Salernitaně. Bývalý německý reprezentant naposledy působil v Lyonu.
Italský útočník Andrea Belotti bude na jaře hostovat z AS Řím ve Fiorentině. V hlavním italském městě stihl na podzim 22 zápasů, ve kterých vstřelil 6 branek a přidal dvě asistence.
Zprávy ze dne 30. ledna 2024
Antonín Barák má stále šanci před koncem přestupového období změnit působiště. Zatímco odchod do Neapole se podle italských médií zasekl, objevila se možnost na Sardínii. Cagliari se snaží z Fiorentiny přivést Yerriho Minu, podle Sky Sport ale klub zároveň pracuje právě i na příchodu Baráka. V 18. týmu Serie A by se potkal s dalším Čechem Jakubem Janktem.
Zprávy ze dne 29. ledna 2024
David Zima by podle médií měl zamířit z FC Turín na hostování do konce sezony do Hamburku. Televize Sky uvedla, že třiadvacetiletý reprezentační obránce dnes podstoupí v Německu zdravotní prohlídku a poté by měl v druholigovém klubu podepsat smlouvu. Součástí dohody má být opce na přestup za šest milionů eur (148,5 milionu korun).
Galatasaray Istanbul přišel před únorovým soubojem s fotbalisty pražské Sparty v Evropské lize již o druhého obránce. Španělský levý bek Angeliňo, který v tureckém klubu dosud hostoval z Lipska, odchází do AS Řím. Italský celek ho podle médií získal na hostování do konce sezony s opcí na přestup za pět milionů eur (přes 123 milionů korun) plus bonusy.
Zprávy ze dne 27. ledna 2024
Další oslabení soupeře Sparty v jarní fázi Evropské ligy. Galatasaray by měl opustit krajní obránce Angeliño, o něhož stojí AS Řím. Sedmadvacetiletý bek v Turecku hostuje z RB Lipska, které ho pošle na hlavního města Itálie na půroční hostování s následnou opcí na 5 milionů eur (asi 124 mil. korun).
Nejlepší střelec minulého ročníku italské ligy Victor Osimhen po sezoně odejde z Neapole. „Máme o Osimhenovi jasno už od léta. Víme, že půjde do Realu Madrid, Paris St. Germain nebo někam do Anglie,“ řekl šéf klubu De Laurentiis. V prosinci nigerijský útočník prodloužil s Neapolí smlouvu do roku 2026. Kontrakt obsahuje podle italských médií výstupní klauzuli ve výši 130 milionů eur (3,2 miliardy korun). Pětadvacetiletý Osimhen v minulých dnech během afrického šampionátu v Pobřeží slonoviny uvedl, že už má o své budoucnosti jasno.
Zprávy ze dne 26. ledna 2024
Slovenský útočník Róbert Boženík by mohl zamířit do italského Hellasu Verona. 24letý hráč momentálně působí v portugalském týmu Boavista, kde dal na podzim v lize sedm gólů v 18 zápasech.
Zprávy ze dne 23. ledna 2024
Obránce David Zima sbírá v Turíně drobky a do základní sestavy má daleko. Zájem o něj je z Německa, třiadvacetiletý obránce by se ale zřejmě musel spokojit s druhou nejvyšší soutěží v Hamburku. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 22. ledna 2024
Legendární kouč José Mourinho by přeci jen mohl dále působit v Evropě. A dokonce by nemusel opustit italskou Serii A. Podle informací televize Rai dal Mourinhův agent Jorge Mendes v neděli dvoudenní ultimátum Aureliu de Laurentiisovi (prezidentovi Neapole), aby se rozhodl, zda by „Special One“ vzal na post nového hlavního trenéra. Ten žádá o více času na rozmyšlenou. Úřadující mistr z Neapole se v této sezoně trápí a je až na osmém místě tabulky.
Zprávy ze dne 19. ledna 2024
Hodně se toho o něm loni namluvilo, bohužel se většinou neřešily jen výkony na hřišti. Rok 2023 bude zkrátka v kariéře Antonína Baráka spíše spojován s rozkolem mezi ním a českou reprezentací. Nyní je ale u kormidla Ivan Hašek a devětadvacetiletý záložník má šanci zabojovat o nominaci na EURO. Měla by mu k tomu pomoci změna klubu, podle italských médií jsou jednání o jeho odchodu z Fiorentiny do Neapole v pokročilé fázi. Více čtěte zde >>>
Zprávy ze dne 18. ledna 2024
Fiorentina a Neapol dnes hrají v Saúdské Arábii semifinále italského superpoháru, vzájemného střetnutí ale zástupci klubů využili k dalším jednáním ohledně Antonína Baráka. Jak informuje Corriere dello Sport, Fiorentina požaduje hostování s povinným odkupem, Neapol ho chce podmínit postupem do Ligy mistrů. Všechny tři strany ale mají zájem na tom, aby přesun českého záložníka pod Vesuv klapl. Cena by měla dosahovat 7 milionů euro (asi 170 milionů korun).
Zprávy ze dne 16. ledna 2024
Fotbalisty AS Řím po odvolání trenéra Josého Mourinha povede klubová legenda Daniele De Rossi. Podepsal smlouvu do konce sezony s opcí.
U fotbalistů AS Řím po sérii špatných výsledků skončil trenér José Mourinho. Portugalský kouč vedl „Giallorossi“ od května 2021 a vyhrál s nimi Evropskou konferenční ligu, smlouva by mu vypršela po sezoně. Italský klub o změně na lavičce informoval na webových stránkách.
Římský tým z posledních šesti zápasů italské ligy pouze jednou zvítězil, venku prohrál třikrát za sebou a je až na devátém místě tabulky. Naposledy v neděli prohrál na stadionu AC Milán 1:3. AS na vedoucí Inter Milán po 20 kolech ztrácí propastných 22 bodů.
