Vsetínská show! Kadaň rozstřílel 11:0, Kladno rozebralo Slavii

0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Vsetín potvrzuje formu. Hokejisté Valašského klubu se probojovali do elitní osmičky zajišťující postup do play off, v 36. kole WSM ligy doma rozstříleli poslední Kadaň 11:0. Dále vyhráli všichni favorité. Ve šlágru uspělo Kladno, které doma porazilo Slavii 7:2. Karlovy Vary si v poměru 3:1 poradili s Havířovem, České Budějovice vezou výhru 4:1 z ledu Ústí nad Labem.

Hokejisté Českých Budějovic v 36. kole první ligy porazili Ústí nad Labem 4:1 a v čele tabulky drží dvoubodový náskok před Karlovými Vary a Kladnem, které rovněž vyhrály. Energie si poradila s Havířovem 3:1, Rytíři porazili Slavii 7:2. Nejvíce si zastřílel Vsetín, který rozdrtil poslední Kadaň 11:0.

České Budějovice v 29. minutě vedly 2:0. Cestu za třemi body hostům v 45. minutě zkomplikoval kontaktním gólem útočník Lukáš Volf, ale Motor přidal další dvě branky. Ústečtí hráči dostali tři desetiminutové tresty za nesportovní chování.

V Karlových Varech vydržel bezbrankový stav až do 37. minuty, kdy se při přesilovce pět na tři prosadil domácí centr Stanislav Balán po přihrávkách Tomáše Rachůnka a Sabahudina Kovačeviče. Havířov odpověděl o dvě minuty později zásluhou útočníka Jana Maruny.

Vítězný gól zařídil Rachůnek 23 vteřin po začátku třetí třetiny. Tři body Západočechům pojistil v 57. minutě útočník Jakub Flek, u jehož trefy asistovali Rachůnek a podruhé v utkání i obránce Vladimír Sičák. Energie bodovala v osmém duelu v řadě, Havířov si připsal třetí porážku za sebou.

Kladno se radovalo z pátého triumfu po sobě, naopak Pražané prohráli po pěti vítězstvích. Dvakrát se trefili útočníci Patrik Machač a Miloslav Hořava. Domácí se třikrát prosadili z přesilovek. Rytíře zdobí mimořádná ofenzivní síla, za poslední tři zápasy nastříleli 24 branek.

Přerov doma po první třetině prohrával s Litoměřicemi 1:3, ale v prostřední části čtyřmi brankami duel otočil. Ve třetí dvacetiminutovce k nim přidal ještě tři zásahy a radoval se z vysoké výhry 8:3. Dvěma góly k ní přispěli sedmnáctiletý útočník Karel Plášek mladší a Jiří Goiš. Litoměřice odešly podeváté za sebou z ledu jako poražený tým.

Třebíč rozhodla o výhře 4:2 nad Prostějovem v prostřední třetině, v níž otočila skóre z 0:1 na 4:1 během deseti minut a tří vteřin. Horácká Slavia se v 38. minutě v rozmezí 38 sekund dvakrát prosadila v dvojnásobné početní výhodě a odskočila do tříbrankového vedení. Jestřábům se v poslední části jen povedlo upravit skóre. Tým z Vysočiny doma uspěl pojedenácté v řadě a celkově před vlastními fanoušky bodoval třináctkrát za sebou.

Frýdek-Místek porazil předposlední Benátky nad Jizerou 3:1 a ukončil sérii pěti proher. Nerozhodný stav 1:1 zlomil v čase 55:10 bek Jakub Matyáš. Výhru hostů pojistil polský forvard Aron Chmielewski z trestného střílení.

Vsetín zvítězil ve čtvrtém utkání za sebou, naopak kadaňští Trhači prohráli popáté v řadě. O jedenáct branek Valachů se postaralo deset střelců.

36. kolo první hokejové ligy:

Vsetín - Kadaň 11:0 (4:0, 3:0, 4:0)
Branky: 40. a 56. Slováček, 5. P. Beránek, 14. Karafiát, 16. Podešva, 18. Protasenja, 28. Kucharczyk, 30. Kopta, 43. Illéš, 51. D. Krenželok, 58. Markovič. Rozhodčí: Fiala, Kopeček - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2819.

Kladno - Slavia Praha 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Branky: 18. a 20. Machač, 30. a 44. M. Hořava 32. T. Kaut, 42. D. Tůma, 45. Redlich - 7. Račuk, 26. Z. Doležal. Rozhodčí: Škrobák, Sýkora - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:7, navíc M. Ryzák (Slavia) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 2710.

Karlovy Vary - Havířov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 37. Balán, 41. T. Rachůnek, 57. Flek - 39. Maruna. Rozhodčí: Jechoutek, Vokřál - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 2076.

Třebíč - Prostějov 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)
Branky: 28. Dolníček, 34. Gajarský, 38. Kusko, 38. Nedbal - 15. Havlík, 55. Divíšek. Rozhodčí: Doležal, Barek - Kreuzer, Šperl. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 1222.

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Z. Král - 40. Štumpf, 56. Matyáš, 59. Chmielewski z trest. střílení. Rozhodčí: Grech, Veselý - Coubal, Toman. Vyloučení: 5:5, navíc Z. Král (Benátky) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 192.

Ústí nad Labem - Motor České Budějovice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 45. L. Volf - 11. Fillman, 29. Heřman, 50. Nedorost, 59. L. Květoň. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:4, navíc D. Vrdlovec, P. Šenkeřík a M. Volke (všichni Ústí) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1307.

Přerov - Litoměřice 8:3 (1:3, 4:0, 3:0)
Branky: 24. a 33. Plášek ml., 47. a 60. Goiš, 14. Šlahař, 22. Lenďák, 25. Malina, 50. Plášek - 3. Kantner, 6. M. Kadlec, 20. Bílek. Rozhodčí: Přikryl, Koziol - Měkýš, Gančarčík. Vyloučení: 4:2, navíc D. Kusý (Litoměřice) 5 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1678.

1. K. Vary 52 30 6 7 9 170:84 109
2. Č. Budějovice 52 30 4 3 15 158:104 101
3. Kladno 52 27 6 4 15 172:119 97
4. Slavia 52 26 5 4 17 149:117 92
5. Přerov 52 25 6 2 19 147:135 89
6. Prostějov 52 23 7 3 19 168:138 86
7. Havířov 52 22 5 5 20 138:133 81
8. Vsetín 52 20 8 4 20 168:144 80