Autor: ČTK, adl
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Poruby vyhráli ve 4. kole první ligy v přímém souboji o vedení v neúplné tabulce na ledě Sokolova 3:2, udrželi si neporazitelnost a vedou o dva body před Jihlavou. Dukla zvítězila v Kadani 5:2. Stejně jako Jihlava si připsala třetí úspěch ze čtyř zápasů třetí Slavia, která vyhrála v Šumperku.

Porubu dostal v polovině první třetiny do vedení Lukáš Endál, ale v 16. minutě vyrovnal Denis Zeman. Po 82 sekundách druhé části vrátil hostům náskok Jan Káňa a ve 24. minutě Sokolov srovnal krok díky Otakaru Šikovi. V čase 40:34 ale rozhodl Radek Pořízek a Baník utrpěl první prohru v ročníku.

Jihlava v Kadani dvakrát prohrávala po dvou gólech Romana Chlouby z úvodní třetiny. Utkání ale otočila třemi brankami ve druhé části. Po dvou přesných zásazích si připsali za vítěze Jiří Fronk a Jakub Illéš.

Slavia oslavila třetí výhru za sebou. V Šumperku ji dostal do vedení po 63 vteřinách hry Petr Kafka, ve druhé třetině zvýšili v přesilových hrách David Šteiner a Daniel Kružík a v 53. minutě skóroval ve vlastním oslabení Tomáš Šmerha. Gólman Martin Michajlov udržel díky 18 zásahům první čisté konto v sezoně. Nováček Šumperk stále čeká na první vítězství.

Kladno, které se snaží o návrat do extraligy, po dvou prohrách zabralo a navázalo na úvodní úspěch proti Kolínu (7:1) vítězstvím nad Havířovem 5:1. Rozhodlo už v úvodním dějství, které díky brankám Antonína Melky, Tomáše Gumana a Nicolase Hlavy ovládlo 3:0. V závěrečném dějství zvýšili dalšími trefami Melka s Hlavou. Brankáři Andreji Košarišťanovi sebral nulu 59 sekund před koncem Jakub Kotala.

Sokolovský brankář Oldřich Cichoň zasahuje proti střele Petra Kanka

Do hry poprvé v sezoně po karanténě kvůli koronavirové nákaze v týmu zasáhl Frýdek-Místek, který prohrál na ledě Benátek nad Jizerou 2:5. Středočeši vedli od šesté minuty díky brance Davida Aubrechta ve vlastním oslabení, za tři minuty zvýšil Adam Dlouhý a ve druhé třetině zvýraznili náskok Petr Wiencek a Vojtěch Jiruš.

Po snížení Daniela Kurovského se v 52. minutě prosadil útočník Matěj Pekař. Toho zapůjčilo dočasně do Benátek nad Jizerou Buffalo, s kterým má v NHL smlouvu. Dvacetiletý rodák z Turnova hrál v minulé sezoně v OHL za Barrie a Sudbury. Oba góly padly v oslabení. Výsledek ještě zkorigoval Milan Mikulík.

Další nováček Kolín bodoval potřetí za sebou, ale po dvou vítězstvích podlehl Prostějovu 2:3 v prodloužení. Jestřábi dvakrát na ledě Kozlů ztratili vedení, ale v čase 63:35 rozuzlil zápas obránce František Hrdinka.

V předehrávce 17. kola zdolalo Ústí nad Labem Litoměřice 5:4 v prodloužení, přestože po první třetině prohrávalo 0:3. K obratu pomohl hattrickem Jiří Severa a v čase 62:51 zajistil Slovanu výhru Michal Trávníček, který si připsal čtyři body za gól a tři asistence.

Na první vystoupení stále čeká kvůli karanténě třetí nováček Vrchlabí, které by mělo sehrát první duel v sobotu na Slavii.

Chance liga - 4. kolo:

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 6. Aubrecht, 9. A. Dlouhý, 35. Wiencek, 38. Jiruš, 52. Pekař - 50. Kurovský, 58. Mikulík. Rozhodčí: Bejček, Bernat - Maštalíř, Štofa. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 2:1. Diváci: 205.

Šumperk - Slavia Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 2. P. Kafka, 33. Šteiner, 37. Kružík, 53. Šmerha. Rozhodčí: Kašík, Šudoma - Měkýš, O. Polák. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 515.

Kladno - Havířov 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Branky: 7. a 51. Melka, 19. a 52. Hlava, 8. Guman - 60. Kotala. Rozhodčí: Souček, Čáp - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 1420.

Přerov - Vsetín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 25. a 59. F. Král, 9. R. Pšurný - 33. Pechanec. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Kleprlík, Konvička. Vyloučení: 7:7, navíc Gajarský (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 984.

Sokolov - Poruba 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 16. D. Zeman, 24. Šik - 10. Endál, 22. J. Káňa, 41. Pořízek. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Sedláček, Šimán. Vyloučení: 5:5, navíc Vracovský (Sokolov) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 724.

Kolín - Prostějov 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 17. Jankovský, 39. Síla - 1. Janeček, 25. Žálčík, 64. Hrdinka. Rozhodčí: Jechoutek, Jaroš - Flegl, Kotlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 1073.

Kadaň - Jihlava 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky: 10. a 16. Chlouba - 21. a 29. Fronk, 27. a 52. Illéš, 16. M. Zadražil. Rozhodčí: Pilný, Hucl - Kokrment, Beneš. Vyloučení: 10:10, navíc D. Krenželok, F. Eliáš (oba Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.

Předehrávka 17. kola:

Ústí nad Labem - Litoměřice 5:4 v prodl. (0:3, 1:0, 3:1 - 1:0)
Branky: 30., 47. a 51. Severa, 57. Houška, 63. Trávníček - 2. M. Beran, 9. Jindra, 13. Koffer, 55. Válek. Rozhodčí: Barek, Marek - Zídek, Roischel. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 837.

1. Kladno 34 21 3 5 5 130:84 74
2. Jihlava 34 18 6 4 6 130:78 70
3. Přerov 34 17 8 2 7 113:81 69
4. Vrchlabí 34 20 2 1 11 127:89 65
5. Poruba 2011 34 18 2 4 10 115:85 62
6. Vsetín 34 18 3 2 11 102:82 62
7. Litoměřice 34 16 5 3 10 128:110 61
8. Třebíč 34 17 1 5 11 103:89 58