Jízda Litoměřic pokračuje, mají 14. výhru v řadě. Jihlava porazila Vsetín

Autor: ČTK, krm
0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Hokejisté Litoměřic vyhráli v 36. kole první ligy v Benátkách nad Jizeru 4:2, prodloužili vítěznou šňůru už na 14 utkání a vládnou tabulce o 12 bodů před druhou Třebíčí. Horácká Slavia podlehla na ledě šestnáctého Havířova 1:4. Neuspěl ani třetí Vsetín, který prohrál na ledě čtvrté Jihlavy 4:6.

Litoměřice dostal v 10. minutě do vedení v přesilové hře pěti proti třem Fin Riku Sihvonen a 23. brankou v sezoně si upevnil vedení v čele tabulky střelců. V čase 24:29 zvýšil v další početí výhodě Ondřej Procházka, ale Benátky vrátil na kontakt 84 sekund před koncem druhé třetiny Radek Duda.

V 50. minutě se radovali opět hosté po gólu Josefa Koláčka, domácím však za 37 vteřin opět vykřesal naději Adam Dlouhý. Výhru favorita pečetil šest sekund před koncem při power play do prázdné branky Martin Procházka. Benátky popáté za sebou prohrály a nezískaly při této sérii ani bod.

Třebíč nepřistoupila kvůli termínové kolizi na žádost Havířova o odložení zápasů kvůli rozsáhlé marodce, na níž mají Slezané devět hráčů. Havířov si tak odložil pouze duel v Sokolově naplánovaný na nadcházející sobotu.

Oslabení domácí ve 29. minutě otevřeli skóre, když se ve druhém utkání po příchodu z ruského celku Dizel Penza z Vyšší ligy prosadil poprvé lotyšský obránce Eduards Hugo Jansons. Na konci druhé třetiny sice vyrovnal Dominik Sklenář, ale poslední dějství patřilo domácím. Ve 48. minutě využil přesilovku Jakub Doktor a o pojistku se postarali z dorážky Konstantin Tjurin a do prázdné branky při power play opět Jansons. Pro Třebíč to byla pátá prohra z posledních sedmi duelů.

Jihlava zdolala Vsetín

Jihlava dosáhla na sedmou výhru z předchozích devíti utkání. Od poloviny úvodní části sice prohrávala po brance Romana Vlacha, ale do první pauzy stav otočila. V oslabení vyrovnal Tomáš Havránek a pak se prosadil v přesilové hře Josef Skořepa. Ve druhé části nejdříve upravil Peter Lichanec na 3:1, po snížení Luboše Roba vrátil Dukle dvoubrankový náskok Jakub Illéš a ve 47. minutě zajistil Vítězslav Brož týmu z Vysočiny náskok už 5:2. Vlach s Adamem Zemanem ještě závěr zdramatizovali, poslední slovo však měl tři vteřiny před koncem do prázdné branky Filip Seman. Vsetín poprvé v sezoně prohrál dvakrát za sebou.

Pátý Sokolov sice prohrával v Ústí nad Labem, ale nakonec uspěl 3:2 v prodloužení a slavil třetí vítězství za sebou. Slovanu zajistili náskok David Tůma se Štěpánem Havránkem, jenže Baník ve druhé třetině srovnal díky brankám Petra Haška a Tomáše Šmerhy. V čase 64:07 rozhodl František Klejna.

Po sérii tří porážek zvítězil podruhé za sebou Kolín, který po obratu ze stavu 1:4 zdolal doma Vrchlabí 5:4. Už v 16. minutě vedli hosté 3:0 poté, co nejdříve kolínský odchovanec Karel Nedbal využil přesilovou hru a potom skórovali také Ondřej Chrtek a Michal Machač. Ještě v první třetině v početní výhodě sice snížil David Šafránek, ale hostům vrátil ve 25. minutě tříbrankové vedení Ondřej Rohlík. Za 64 sekund se v další přesilovce prosadil domácí Václav Jankovský. Třetí třetinu ovládli hosté díky trefám Matěje Pinkase, Jana Veselého a Jankovského, který svým druhým gólem v utkání v čase 54:31 zajistil Kolínu tři body.

Šumperk po dvou domácích porážkách za sebou na vlastním ledě uspěl a zdolal Přerov 2:1. V 16. minutě využil přesilovku Daniel Spratek a 55 sekund před první pauzou se trefil Denis Kindl. Zubři ve 47. minutě jen snížili díky brance Tomáše Doležala.

Po dvou prohrách při skóre 3:11 se radoval Frýdek-Místek, doma vyhrál nad pražskou Slavií 3:1. Domácí poslal po 62 sekundách hry do vedení Alan Lyszczarczyk. Ve 34. minutě smazal ztrátu Daniel Kružík. Rozhodl úvod závěrečné části: po 24 vteřinách proměnil přesilovku Vít Christov a za 39 sekund se prosadil i Daniel Krenželok. Slavia vyšla naprázdno po třech vítězstvích za sebou.

První hokejová Chance liga - 36. kolo:

Kolín - Vrchlabí 5:4 (1:3, 1:1, 3:0)
Branky: 27. a 55. Jankovský, 18. D. Šafránek, 44. Pinkas, 51. J. Veselý - 12. Nedbal, 15. Chrtek, 16. M. Machač, 25. O. Rohlík. Rozhodčí: Wagner, Skopal - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 958.

Šumperk - Přerov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky
: 16. Spratek, 20. D. Kindl - 47. T. Doležal. Rozhodčí: Hucl, Micka - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 1000.

Frýdek-Místek - Slavia Praha 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Lyszczarczyk, 41. Christov, 42. D. Krenželok - 34. Kružík. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Kučera, Blažek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 683.

Ústí nad Labem - Sokolov 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. D. Tůma, 22. Š. Havránek - 27. P. Hašek, 29. Šmerha, 65. Klejna. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek - Kokrment, Juránek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 606.

Jihlava - Vsetín 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
Branky: 14. T. Havránek, 19. Skořepa, 28. Lichanec, 35. Illéš, 47. V. Brož, 60. F. Seman - 11. a 52. Roman Vlach, 33. Rob, 60. A. Zeman. Rozhodčí: Ondráček, Marek - Měkýš, Kleprlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 841.

Havířov - Třebíč 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 29. a 60. E. H. Jansons, 48. J. Doktor, 57. Tjurin - 38. D. Sklenář. Rozhodčí: Adamec, Bednář - Bělčík, Cabák. Vyloučení: 4:4, navíc J. Doktor - L. Forman oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 385.

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 39. R. Duda, 51. A. Dlouhý - 10. Sihvonen, 25. O. Procházka, 50. Koláček, 60. Martin Procházka. Rozhodčí: Vrba, Zavřel - Otáhal, Sedláček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 190.

Kadaň - Poruba 0:5 kontumačně.

1. Litoměřice 48 32 3 2 11 176:128 104
2. Vsetín 48 30 2 3 13 177:112 97
3. Třebíč 48 25 7 3 13 136:99 92
4. Jihlava 48 27 4 3 14 179:134 92
5. Přerov 48 21 7 5 15 143:105 82
6. Sokolov 48 22 5 3 18 150:133 79
7. Slavia 48 20 7 4 17 157:139 78