Michal Koštuřík
28. dubna 2022 • 12:20

Osm posil pro Zlín! Udržel i Gazdu, Kašík slevil. Okál si hledá práci jinde

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
RENTGEN k derby: Tón bude udávat Slavia, Sparta z bloku a spíš bez Kuchty
SESTŘIH: Baník - Zlín 5:1. Demolice neškodných Ševců a další Vrbovo těžké shledání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Várku osmi nových hráčů představil Zlín, který se hodlá za rok vrátit do extraligy. Jde vesměs o přední borce z Chance ligy v čele s bekem Mikulášem Zbořilem z Přerova. Ten naskakoval i do extraligového finále v dresu Třince. V kádru zůstává první obránce Daniel Gazda, jenž měl nabídky z Finska i z Komety. „Mluvili jsme s ním. Dan bude tady,“ uvedl jednatel Patrik Kamas.Staronoví trenéři Rostislav Vlach a Juraj Jurík, hledání generálního manažera, odchod nechtěného Zdeňka Okála, setrvání opor Kašíka, Kubiše, Honejska, Köhlera či Gazdy. To je v kostce situace ve Zlíně, který léčí rány po propadu do Chance ligy. Definitivně ho může vykurýrovat jen rychlý návrat mezi elitu. „Mohli jsme složit ruce do klína a odejít. Ale rozhodli jsme se pracovat,“ sdělil Patrik Kamas za tříčlennou radu jednatelů.

Na papíře vypadají Berani jako největší favorit druhé nejvyšší soutěže. Logicky. Rozpočet nešel nijak dramaticky dolů, byť například brankářská hvězda Libor Kašík musel slevit z požadavků.

„Já tvrdím, že když jde hráč jenom za penězi, výkony nestojí za nic. Pokud se to obrátí, peníze přijdou. Libor nám chce pomoct,“ potěšilo kouče Vlacha, pro něhož bylo Kašíkovo pokračování prioritou při tvorbě kádru. Dvojkou by měl být dál Daniel Huf, trojkou Michal Kořének.

Posily Zlína

Mikuláš Zbořil obránce Přerov/Třinec
Jan Bartko obránce Znojmo
Jakub Husa obránce Poruba
Daniel Bukač obránce Benátky
Jiří Ondráček útočník Č. Budějovice
Tomáš Pospíšil útočník Ml. Boleslav
Petr Mrázek útočník Prostějov
Denis Kindl útočník Šumperk

V mužstvu navzdory platnému kontraktu nemá místo odchovanec Zdeněk Okál. Klub ho nabízí jinde, ve hře byl transfer do Komety. Podle zdrojů Sportu ale tahle varianta nejspíš padá, Kometa jde po větších jménech. „Řešíme to s jeho agentem. Zdeněk nabídky má, vyřešíme to,“ ujistil Kamas.

Překvapilo, že na aktuální soupisce najdete Daniela Gazdu, člena širšího reprezentačního kádru. Elitní obránce dohrával ročník ve finském Ilvesu Tampere, má nabídky i z extraligy. Jenže Zlín nemíní oslabovat. S Gazdou se domluvil, že neuteče za lepším. „Dan může mít střídavé starty v nejvyšší soutěži,“ upřesnil jednatel.

Byl potvrzen návrat odchovance Jiřího Ondráčka z Českých Budějovic, o něhož před rokem nestál tehdejší trenér Robert Svoboda. Ve Zlíně podepsal dvouletou smlouvu s opcí.

Kreativitu mají dodat útoku rovněž Petr Mrázek, Denis Kindl či cestovatel Tomáš Pospíšil. „Mluvil jsem se spoustou kluků a řešíme jenom hokej. Odhodlání v týmu bude,“ přesvědčoval starousedlík Pavel Kubiš. Dohoda s Porubou o uvolnění zadáka Patrika Urbance neklapla.

Ještě se hledá jeden centr a křídlo. Nebude to koučův syn Roman, který skončil ve Vsetíně. „Nebavili jsme se o tom,“ potvrdil Vlach. „Synové jsou zapovězeni,“ doplnil s úsměvem Kamas. Možný je odchod Valentina Claireauxe, který je aktuálně v přípravě Francie na MS.

V novém realizačním týmu už není jako kouč individuálních dovedností Petr Čajánek. Místo trojnásobného mistra světe je u mládeže. „Pětadvacetiletého hráče těžko předěláte,“ vysvětlil Vlach.

PSG Berani Zlín Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud