Fanoušci a bývalí spoluhráči se rozloučili se zesnulými hokejisty

Českým hokejistům se přišla poklonit celá řada jejich kolegů s rodinami
Zdrcený Patrik Eliáš přidává na pietní místo další květiny
Trenér Vladimír Růžičká čeká až i on bude moci položit na pietní místo růže
Dominik Hašek klade před fotografie zesnulých hráčů rudé růže
Slavomír Lener utírá během projevu Roberta Záruby slzy smutku
Viditelně zdrcený Jakub Voráček pokládá před fotografie svých kamarádů květiny
Fanoušci zpívali hymnu, tleskali a skandovali \\\\\\\\\\\\"Hoši, děkujem\\\\\\\\\\\\". Staromáku vládl smutek
80
Fotogalerie
bko
Tragédie

FOTO, VIDEO - Tradiční místo slavení hokejových úspěchů na Staroměstském náměstí se v neděli změnilo v místo smutku. Hokejoví fanoušci, bývalí spoluhráči i funkcionáři se při pietním aktu rozloučili s tragicky zesnulými reprezentanty Janem Markem, Karlem Rachůnkem a Josefem Vašíčkem.

Na černě vyzdobeném pódiu s portréty tří hráčů Jaroslavle se sešli jejich kamarádi a spoluhráči z české reprezentace v čele s Jaromírem Jágrem a Patrikem Eliášem, svazové vedení i trenéři Alois Hadamczik či Vladimír Růžička.

Ti všichni - stejně jako fanoušky zaplněné náměstí - při decentním pietním vzpomínání na zesnulé hokejisty doprovázené televizními šoty a hlasem Robeta Záruby jen těžko potlačovali slzy.

"Věřím, že si ty nejkrásnější momenty budeme pamatovat tak dlouho, dokud to jen půjde," prohlásil pohnutě oblíbený hokejový komentátor.

Za vedení svazu vyjádřil svou soustrast příbuzným obětí prezident Tomáš Král. "Budiž pro nás útěchou, že to co dokázali za své kráké bytí, by stačilo na několik životů," pronesl na pódiu dojatý Král.

Na smuteční tryzně vystoupil i arcibiskup a primas český Mons. Dominik Duka, oficiální část byla zakončena tříminutovým zvoněním zvonů z Týnského chrámu.

Video placeholder
Rozloučení se zesnulými hokejisty na Staroměstském náměstí. Plakalo se na podiu i v davu • Jan Jedlička

Bývalí spoluhráči pak položili kytice k portrétům svých zesnulých kamarádů a poklonili se jejich památce, fanoušci tleskali a začali skandovat pokřik "Hoši, děkujem!"

Na závěr si pak sami tlumenými hlasy zazpívali českou hymnu, při které už snad nebylo na zaplněném Staroměstském náměstí nikoho, komu by netekly po tváři slzy.

Všeobjímající smutek byl v horkém slunečném počasí prodchnut atmosférou lidské soudržnosti a ohleduplnosti. Fanoušci si podávali lahve s pitím, které jim posílali pořadatelé, ale stejně jich několik zkolabovalo a museli zasahovat přítomní záchranáři.

V příštím týdnu pak proběhnou v rodinném kruhu pohřby všech tří zesnulých mistrů světa v jejich rodištích.

Video placeholder
Jaromír Jágr, Alois Hadamczik a Vladimír Růžička před pietním rozloučením • jon

Doporučujeme

Načíst další články

Články z jiných titulů