13. ledna 2017 • 11:15

Za hrubý faul na Nedorosta tři zápasy stop! Trest dostal i Říha

Autor: ,
Václav Nedorost opustil utkání na nosítkách
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový útočník Anatolij Golyšev z Jekatěrinburgu dostal v Kontinentální lize třízápasový trest za hrubý faul na Václava Nedorosta ze Slovanu Bratislava. Zastavenou činnost na jedno utkání má ale i trenér slovenského celku Miloš Říha starší, jenž byl potrestán za opuštění vyhraničeného prostoru na střídačce. Golyšev a Říha dostali navíc od disciplinární komise soutěže pokutu.Golyšev fauloval českého útočníka v závěru středečního duelu, kdy jej atakoval po odehrání puku. Nedorost opustil led na nosítkách v zafixovaném stavu a okamžitě byl převezen do nemocnice. Následná vyšetření odhalila, že má těžký otřes mozku.

"Stále cítím bolest na hrudi, bolí mě hlava i za krkem, ale to se při takovém zranění dalo očekávat," uvedl Nedorost ve čtvrtek pro web deníku Nový Čas. "Naštěstí nemám krvácení do mozku," doplnil dvojnásobný juniorský mistr světa, který má naordinovaný několikatýdenní klid a hrozí, že pro něj předčasně skončila sezona.

Slovan v zápase Golyševův faul, za který dostal pětiminutový trest, využil k vyrovnání a v prodloužení už při hře tři na tři rozhodl o vítězství. Disciplinární komise následně jeho prohřešek překvalifikovala z úderu na hlavu a krk na útok na hráče bez puku a zastavila mu navíc činnost.

Zatímco Golyšev vynechá tři utkání, Říha bude na střídače chybět v jednom zápase. Dodatečně dostal trest do konce utkání za opuštění střídačky a protože se jednalo již o druhý podobný trest, dnes proti Barysu Astana nesmí tým osobně vést.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze